MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması! Usül ve esaslar belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, ortaokul 8. sınıflarda yüz yüze eğitime geçecek, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek. İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise 10'ar dakika olacak.

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması! Usül ve esaslar belirlendi
MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması! Usül ve esaslar belirlendi
GİRİŞ 04.02.2021 22:34 GÜNCELLEME 04.02.2021 22:37
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, ilkokul ve ortaokullardaki yüz yüze eğitimle ilgili bilgilere yer verildi.

5 GÜN YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK

Bu kapsamda 15 Şubat itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.
 

Yüz yüze eğitim başlıyor! Merak edilen sorular yanıt buldu! İşte alınan kararlar


1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacak. Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçecek.UZAKTAN EĞİTİM DE DEVAM EDECEK

Öğrenciler müfredatın tamamından sorumlu olacak. Yüz yüze eğitim saatleri dışındaki diğer saatlerde uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edilecek. Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürecek.

YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN ÇOCUĞUNU OKULA GÖNDERMEK İSTEMEYEN VELİLER...

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabilecek. Yüz yüze eğitime gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise 10'ar dakika olacak.

YORUMLAR 21
 • Mahsun 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan hayatı her şeyden daha önemlidir.
  Cevapla
 • Ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Çocuklar sokakta ohh, öğretmen evde missy. Bu çocuklar ne olacak diyen yokkk
  Cevapla
 • Örtmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Merak etmeyin öğretmenler de razı değil bu duruma...
  Cevapla
 • Hasanbb 1 yıl önce Şikayet Et
  Okullar açılmaz. Test sayısı 145 bin vaka 8 bin. 200 bin test yapılsa rakamlar 10 bini aşıyor. Buda 2 ay önceye göre düzelme %66 demek ama oranlar hala çok yüksek. Tedbirlere devam. Haftasınu 65 yaş üstü için serbest diğerleri için yasak olsun. Büyüklerimiz iyice bunaldılar.
  Cevapla
 • Baba Remzi 1 yıl önce Şikayet Et
  Okullar açılsın, bütün sınıflarda yüz yüze eğitim 5 gün olsun, her yerde fink atılıyoda virüs olmuyoda bi okulda mı olucak. Çocuklar bunalıma girdi yav. Psikolojileri bozuldu.
  Cevapla
 • Erggok 1 yıl önce Şikayet Et
  Maalesef vakalar evet artabilir. Belki bu virüsler 3 5 yıl yaşayabiliriz. Nereye kadar memur çalışmadan yata yata para kazanacak nereye kadar öğrenciler eğitiminden uzak kalacak. Ucu görünmeyen bu durumda sadece devlet sizi dusunmuyor. Kendi geleceğini ekonomisini düşünüyor, evinde bilgisayarı olmadığı için eğitim alamayan öğrenciyi düşünüyor. Güzel ülkemde maalesef imkanı olan her zaman 1 adım öndeyken şimdi 2 hatta 3 adım önde bunu düşünüyor.. üzgünüm ama destekliyorum.. yarın bı yeni mutant virüs çıkmayacağı garantisi bile yokken.
  Cevapla
 • Şaşkın 1 yıl önce Şikayet Et
  Oğlumun öğretmeni uzaktan bağlantıyla 5 gün eğitim veriyor, hatta ara tatildeyiz, öğretmen yarın da ders koymuş, bu hafta da bir kaç kere ders düzenledi. Söyledikleriniz incitici olmuş
  Cevapla
 • Hasa 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle katılıyorum çok dogru
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da oteller doldu taştı!
Son Dakika... Görüntüler büyük tepki çekmişti: MSB'den net tavır!