Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması!

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze yapılacak sınavlar için Kovid-19 tedbirlerine yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Selçuk, "Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması!
GİRİŞ 21.02.2021 15:15 GÜNCELLEME 21.02.2021 16:21
Bu Habere 319 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı son dakika açıklamasında şu ifadeleri kulandı:

Sevgili Gençler,
Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüz yüze eğitime çoktan başladı.

1 Mart'ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmeniz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin %40'ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten.

Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.

Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

YAZDIR
YORUMLAR 319
 • Yiğit6565 1 ay önce Şikayet Et
  İlk olarak sınavlara girdik tamam çok güzel. Peki biz neyin üstünde sınavımızı yapacağız kağıdın üstünde. Peki bu kağıtları kim elleyecek öğretmenler. Evet demekki öğretmenler aşı olsada olmasada %80 ihtimalle hastalık kapacak. Çünkü belkide bu hastalığı bir öğrenci kapmış ve bunu hocaya bulaştırabilir.
  Cevapla
 • Yiğit6565 1 ay önce Şikayet Et
  Sınavlar artık olsun. Bu kadar emek harcıyoruz çöpe gitmesini istemem. Kimse istemez. Günler geçtikçe konular birikecek ve en sonunda hapı yutucağız.
  Cevapla
 • İng-Crn_dmr55 1 ay önce Şikayet Et
  Ben açulmasını isterim evde çok zor oluyor ben köyde yaşıyorum Wi-Fi var ama her odada soba yakmıyoruz bu yüzden hep birlikte 1 odada çalışıyoruz bu yüzden anlamıyorum
  Cevapla
 • Merve 1 ay önce Şikayet Et
  Sınavlar iptallll olsun
  Cevapla
 • Merve 1 ay önce Şikayet Et
  Bilmediğimiz konularda sına yapaçağız lütfen ziya selçuk sesleniyorum hocam sınavlar ipta olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüste kimsenin beklemediği açıklama: Sakın hamile kalmayın
Son dakika: İran'dan Türkiye'yi kızdıracak plan! İyice sınırı aşıyorlar...