Bakan Selçuk duyurdu: Bu hafta 31 ilde 68 bin tablet dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Eğitimde 'Kontrollü Normalleşme' ile çocuklarımızı koşullar ölçüsünde okullarına kavuştururken bu hafta 68 bin 241 tablet bilgisayarı daha 31 ilde öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Çocuklarımızı, yeni dönemde daha aktif çalışacak EBA Destek Noktası merkezlerimize bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk duyurdu: Bu hafta 31 ilde 68 bin tablet dağıtılacak
Bakan Selçuk duyurdu: Bu hafta 31 ilde 68 bin tablet dağıtılacak
GİRİŞ 02.03.2021 19:11 GÜNCELLEME 02.03.2021 21:24
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hafta 31 ilde, 68 bin 241 tablet bilgisayarı öğrencilere ulaştıracaklarını bildirdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Selçuk, "Eğitimde 'Kontrollü Normalleşme' ile çocuklarımızı koşullar ölçüsünde okullarına kavuştururken bu hafta 68 bin 241 tablet bilgisayarı daha 31 ilde öğrencilerimize ulaştırıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Bakan Selçuk, öğrencileri yeni dönemde daha aktif çalışacak http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr merkezlerine beklediklerini kaydetti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Selçuk, tabletlerin gönderildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Selçuk, görüşmede, eğitimde kontrollü normalleşme süreciyle birlikte öğrencilere yönelik cihaz ve erişim desteğine güçlenerek devam edileceğini, EBA Destek Noktaları'nın çok daha aktif bir şekilde öğrenciler için kapılarını aralayacağını belirtti.

Bakan Selçuk, "15 Şubat'ta köy okullarıyla başlattığımız yüz yüze eğitimi bugün koşullar ölçüsünde çok daha fazla çocuğumuzla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın da maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine olan hassasiyetiyle tüm evlatlarımızı okullarına, öğretmenlerine kavuşturmak için çabamız sürecek." ifadesini kullandı.

Bugün ülke genelinde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime koşullar ölçüsünde başladıklarını vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:

"Düşük ve orta riskli illerimizde okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim belirlediğimiz çerçevede tedbirler eşliğinde başlıyor. Henüz yüz yüze eğitime başlayamayan çocuklarımız da var. Ayrıca yüz yüze eğitime belirli saat ve günlerde giden çocuklarımızın da uzaktan eğitimle aldığı derslerde, TRT EBA televizyon kanalları, EBA dijital platformunun yanında, tüm öğrencilerimiz için zenginleştirerek sürdürdüğümüz basılı ve dijital kaynak desteğimiz ile devam edecek. Ayrıca, yeni dönemde daha aktif olarak hizmet vermeye başlayacak olan ve sayıları 14 bin 798'e ulaşan EBA Destek Noktaları'nda çocuklarımızı bekliyoruz. Her türlü hijyen tedbirinin alındığı bu merkezlerimizde güçlü internet bağlantısına sahip bilgisayarlarımız hazır."

Bakan Selçuk, bu haftaki tablet bilgisayar desteğinde internet paketli 20 bin cihazı yatılı bölge ortaokullarındaki öğrencilere ulaştırdıklarını da bildirdi.

GAZİANTEP, VAN, MARDİN VE ŞANLIURFA'YA 48 BİN 237 TABLET BİLGİSAYAR

Açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan kararların ardından başlayan "Eğitimde Kontrollü Normalleşme" süreciyle birlikte ülke genelinde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlandığı hatırlatıldı.

Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim belirlenen çerçevede gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığınca bu süreçte öğrenciler için cihaz ve erişim desteğinin daha güçlü bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, 9'uncu faz dağıtımı kapsamında Gaziantep, Van, Mardin ve Şanlıurfa'ya da 48 bin 237 adet tablet bilgisayar gönderileceği belirtildi.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
son dakika haberi
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • gamze 8 ay önce Şikayet Et
  hepiniz beleşci olmuşunuz okumaya niyetiniz yok adamlar ne yapsın tv de yayın var internette istediğin ders videosunu istediğin zaman izleyebiliyon kitaplar bedava sigaraya cep telefenuna para bul okumaya gelince para yok tablet yok git al kardeşim kaç kuruş bir tablet bunu alamayacak kadar acizmisin
  Cevapla
 • Hazal 8 ay önce Şikayet Et
  Lütfen banada verin derslere giremiyor ne olur hepi geri kalıyorum derslerde verin
  Cevapla
 • Ruken 8 ay önce Şikayet Et
  Bizde hükümet konağı na gittik belediye dediler oraya gittik millî eğitim dediler her kapıya gittim eli boş döndüm ihtiyacım olmasaydı kapı kapı dolasmazdim çocuklarımın ismini yazmalarına rağmen vermediler lütfen bizide görün verin
  Cevapla
 • Berçem 8 ay önce Şikayet Et
  Benimde çok ihtiyacım var lütfen derslere girmek için. eğitimimden geri kalmak istiyorum
  Cevapla
 • Burcu 8 ay önce Şikayet Et
  Benimde keiardeşim kuzenlerim var derslere giremediler 1 senedir durumu iyi olanlara tabletveriliyo tablete ihtiyacı olanlara verilmiyo lütfen yardımcı olsanız seviniriz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BAE'den tarihi karar! Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan onayladı
İHH gönüllüleri kaza yaptı: 4 kişi hayatını kaybetti