Öğretmenin testi pozitif çıktı: Okul tatil edildi, 34 öğrenci karantinaya alındı

Eskişehir'de 3 farklı sınavda gözetmen olarak görev yapan öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıktı. Okul 10 gün tatil edildi, 34 öğrenci evlerinde karantinaya alındı.

Öğretmenin testi pozitif çıktı: Okul tatil edildi, 34 öğrenci karantinaya alındı
Öğretmenin testi pozitif çıktı: Okul tatil edildi, 34 öğrenci karantinaya alındı
GİRİŞ 11.03.2021 15:59 GÜNCELLEME 11.03.2021 16:00

Eskişehir’de Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 3 farklı sınavda gözetmen olarak görev yapan öğretmenin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine 34 öğrenci evlerinde karantinaya alındı. Okul 10 gün tatil edilirken, okulun diğer öğrencileri de bu süreçte staj yaptıkları işletmelere gitmeyecek.

Tepebaşı ilçesine bağlı Batıkent Mahallesi’ndeki Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli bir öğretmene yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Öğretmenin gözetmen olarak katıldığı 3 sınava giren 34 öğrenci, tedbir amacıyla evlerinde karantinaya alındı.Eskişehir Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri tarafından okuldaki diğer öğretmenlere de Covid-19 testi yapıldı. Okul 10 gün süreyle tatil edildi.

Okulun internet sitesinden yapılan açıklamadı, “Okulumuz 11 Mart 2021 perşembe günü itibariyle 10 gün karantinaya alınmıştır. Uzaktan eğitim aksatılmadan devam edecektir. Sınavlar ikinci bir duyuruya kadar iptal olmuştur. İşletmeye giden öğrencilerimiz de 10 gün staja gitmeyecektir” denildi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Citroen resmen tanıttı! 50 bin TL'lik otomobil
Azerbaycan askeri geçit sırasında Mehter Marşı çaldı!