Son dakika haberi: Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Bakan Selçuk kararı açıkladı

Son dakika haberi: 'Yüz yüze eğitim devam edecek mi' sorusu yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, alınan kararı açıkladı.

GİRİŞ 02.04.2021 11:55 GÜNCELLEME 02.04.2021 12:46
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Her il kendine özgü karar alıyor. Önceliğimiz yüz yüze eğitim.

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE ORANLAR

Düzce Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimde büyük bir katılımın olduğunu söyledi. Salgın şartlarını dikkate alarak yüz yüze eğitime katılımı arttırmayı hedeflediklerini belirten Selçuk, “Sizin de biraz önce söylediğiniz gibi 2 Mart’tan sonra okulların açılması ile beraber, anlık olarak bu dinamik süreci izliyoruz, takip ediyoruz. Bu çerçevede şunu rahatlıkla söylemek mümkün; okullarımıza devam noktasında, ilkokullarda yüzde 80’lerin üzerinde katılım söz konusu, ortaokullarda yüzde 76 civarında bir katılım var, liselerde ise yüzde 70 civarında bir katılım var. Bizim en önemli önceliğimiz okullarda yüz yüze eğitim, okullara devam konusunda artı devam ediyor” dedi.

ZİYA SELÇUK

"YÜZ YÜZE EĞİTİME DAHA YÜKSEK KATILIMLI DEVAM EDELİM"

“İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime çok daha yüksek katılımlı şekilde devam edelim”

“Bizim en önemli önceliğimiz yüz yüze eğitim, fakat OECD ülkelerinde Slovakya, Kosta Rika, Kolombiya gibi ülkelerden sonra okulların en çok kapalı olduğu ülkeler arasında ilk 5’te yer alıyoruz” ifadelerine yer veren Selçuk, “Bu sağlık önceliğimiz prensibinden kaynaklanan bir yaklaşım. Valiliklerimiz, İl Hıfzıssıhha Kurullarımızla birlikte oturup değerlendirmeler yapıyorlar ve her ilin kendisine özgün kararlar alınıyor. Ben bu süreçte emek veren herkese teşekkür ediyorum.

Zor bir süreç yaşıyoruz ama bunu hep birlikte başaracağımıza, atlatacağımıza inanıyoruz. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor ve bütün toplumumuzda her an değişimleri izleyerek ortak kararlar alamaya çaba gösteriyoruz. İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime çok daha yüksek katılımlı şekilde devam edelim. Bu koşullar bir an önce düzelsin. Bizim önceliğimiz yüz yüze eğitim ama salgın şartlarını dikkate alarak okulları açık tutma isteğimize rağmen diğer ülkelere baktığımızda, daha fazla kapalı olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

ZİYA SELÇUK

OKULLAR İÇİN KARAR

Konuşmalarını velilere teşekkür ederek sürdüren Selçuk, “Bu zor günlerde bir teşekkürümüz de velilerimize. Çünkü öğretmenlerimizle iş birliği içerisinde yoğun bir çaba içerisindeler. Bunun farkındayız. Elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Okullarla ilgili takibimiz sürecek. Günlük olarak, anlık olarak istatistikleri izliyoruz. Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu ile temas halindeyiz. Değerlendirmelerimiz daimi olarak sürüyor. Bu ortaya çıkan süreci ve verileri kamuoyuyla da paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 95
 • Gonca 2 hafta önce Şikayet Et
  Okular kapatllsln daha neyi bekliyorlar
  Cevapla
 • hakan 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah ıslah etsin, show peşinden kurtarsın, milleti mahvetti, hala konuşuyor.
  Cevapla
 • fatih 2 hafta önce Şikayet Et
  sen şakamısın. almanya fransa israil bilmiyor bu işi sen biliyorsun. okullar açık sayılar tavan. açık tuttuk diye mi övünüyor bu şahıs. esnafın ve bu hastalıktan ölenlerin vebali bu meb bakanına aittir.
  Cevapla
 • ferhat 2 hafta önce Şikayet Et
  300 yıldır açıktı ne oldu en geri ülkeler arasındayız, kapatın gitsin,bari mazeretimiz olur
  Cevapla
 • Anti satan 2 hafta önce Şikayet Et
  Sayın bakan okul müdürleri velileri aratıp öğrenciyi zorla okula getirtiyor yoklama alacaz kalacak gibi cümleler kuruyor komik olmayın yahu sanırım saha konusunda size yanlış bilgi veriyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Vaka sayısı 26 kat arttı, Türkiye'de 1'inci oldu! Kentte büyük panik
Merkez Bankası'nın kararındaki kritik detay! Dolardaki bu seviyeye dikkat