Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yeni sınav açıklaması!

Son dakika haberi: Kabinede alınan karar sonrası Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB), peş peşe kararlar geliyor.

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yeni sınav açıklaması!
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yeni sınav açıklaması!
GİRİŞ 28.04.2021 05:58 GÜNCELLEME 28.04.2021 06:46
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

MEB'den yapılan son dakika açıklamasında Açık Öğretim Okulları 3. Dönem sınavlarının 3-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacağını duyurdu. 

MEB, 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda; resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime geçilmiştir. Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00'den itibaren başlayacaktır. Okullarda 3 Mayıs sonrasında yapılması planlanan dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelenmiştir" denildi. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI 
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tam kapanma kararının,  bayramdan sonraki günlerde okullarda yüz yüze eğitime başlanılması için bir umut  olduğunu bildirdi. Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı Kabine  Toplantısı'nda Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma kararına ilişkin  paylaşımda bulundu.Ziya Selçuk paylaşımında, "Bugün alınan tam kapanma kararı, bayramdan  sonraki günlerde okullarımızda yüz yüze eğitime başlayabilmemize bir umuttur. Tüm  imkanlarımızla öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin yanındayız.  Sağlığımıza dikkat edip, tedbirlerimizle uzaktan eğitime sıkıca tutunalım."  ifadelerini kullandı.
 
AÇIK ÖĞRETİM 3. DÖNEM SINAVLARI ONLİNE YAPICAK
 
Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Okulları 3. Dönem sınavları 3-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacağını duyurdu. 

YORUMLAR 3
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  tyt sınavlarınıda onlıne yapın
  Cevapla
 • ikisi 1 yıl önce Şikayet Et
  meb den günde 5-6 kez son dakika açıklaması haberlerinden bıktık artık
  Cevapla
 • BİRİSİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Fabrikalar kapanmadı bir işe yaramaz bu kapanma. Hiç bir şeye de faydası yok milleti boşa uğraştırmaktan başka birşey değil.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Miçotakis yine ABD'ye ağladı: Türkiye'yi şikayet etti
İnfiale neden olmuştu: Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yakan iki kişi için karar verildi