ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması

YKS yerleştirme puanları, ikinci ek yerleştirme için sonuç belgelerine yansıtıldı. Konuya ilişkin ÖSYM Başkanı Aygün, "Yerleştirme puanları adayların sonuç belgelerine yansıtılmıştır." dedi.

ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması
ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması
GİRİŞ 07.10.2021 11:43 GÜNCELLEME 07.10.2021 12:02
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: YKS yerleştirme puanları, ikinci ek yerleştirme için sonuç belgelerine yansıtıldı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "2021-YKS sonucuna göre TYT sınav puanı [140,150) aralığında olan adaylar ile AYT/YDT sınav puanı [170,180) aralığında olan adayların OBP’leri eklenmiş yerleştirme puanları adayların sonuç belgelerine yansıtılmıştır." dedi.

Aygün'ün açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

"Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen adayların üniversite kayıtları tamamlandıktan sonra, üniversitelere yerleşip kayıt yaptırmayan aday sayıları toplanarak boş kontenjanlar belirlenecek ve İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.

İkinci Ek Yerleştirme için merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı [140,150) aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı [170,180) aralığında olan adaylar tercih yapabilecekler."

Konuya ilişkin ÖSYM'den de paylaşım yapıldı:

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • adige TR60 1 ay önce Şikayet Et
    buna acil çözüm bulunmalı yoksa birçok açık öğretimde dahil kontejan boş kalacak bu öğrenciye yazık vala yazık ösym buna derhal bir çözüm bulmalı yoksa bu ne perhiz bune.... olacak
    Cevapla
  • adige TR60 1 ay önce Şikayet Et
    kardeşim 2. yerlestirme başladı fakat zaten adam baraj altı kalmış en düşük puana göre tecih yap denmiş bi bakıyorsun bölümün en düşük puanı 200.. küsürlerde bu vatandaş bu öğrenci nasıl tecih yapacak?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Bu pozdan 5 ay sonra PKK'ya katıldı
İstanbul'da bazı ilçelerde binaların çatıları uçtu: 4 kişi hayatını kaybetti