MEB'den son dakika hamlesi! Resmen duyuruldu

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinden sonra 7 ve 11'inci sınıf öğrencilerini de ücretsiz verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına aldı.

GİRİŞ 16.10.2021 06:47 GÜNCELLEME 16.10.2021 09:44
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Tüm sınıf ve kademelerde haftada 5 gün yüz yüze eğitim devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci ve öğretmenlere destek olmak için yeni adımlar atmayı sürdürüyor.

Her ay yayımlanacak kaynak paketinin 5 bin sorudan oluşan ilki "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" adresinden öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunuldu. İkinci sınıftan 12'nci sınıfa kadar her sınıf düzeyindeki öğrencilerin öğrenme kayıplarının giderilmesi için hazırlanan kaynak desteğinin ardından öğrencilere yönelik yeni bir destekleme uygulaması daha hayata geçirildi.
 
MEB, daha önce Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava hazırlanan 8'inci ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek 12'nci sınıf öğrencilerinin katıldığı DYK'lerden, 7 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin de faydalanmasına imkan sağladı.
 
"16 EKİM İTİBARIYLA 7 VE 11'İNCİ SINIFLAR İÇİN İÇİN DE DYK AÇIYORUZ"
 
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  yaptığı açıklamada, tüm öğrencilerin yüz yüze eğitimle okullarıyla buluşturulmasının ardından öğrenme kayıplarının giderilmesi için her ay yardımcı kaynak destek paketi hazırlayacaklarını, bu paketlerden ilkini dün yayımladıklarını belirtti.
 
Bakan Özer, şunları kaydetti:
 
"Bir taraftan yüz yüze eğitim devam ederken diğer taraftan öğrencilerimizi hem yardımcı kaynak destek paketleriyle hem de DYK'ler ile destekleyeceğiz. 8 ve 12'nci sınıflardan sonra 7 ve 11'inci sınıf öğrencilerimiz de DYK'lerden ücretsiz olarak faydalanabilecek. 16 Ekim itibarıyla 7 ve 11'inci sınıflar için de DYK açıyoruz.
 
Öğrencilerimizin başvurularını 12-15 Ekim'de alacağız. Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak. Diğer taraftan her ay destek paketi yayımlayacağız. Buna ilave olarak 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarından isteyen öğrencilerimizi Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinden destekleyeceğiz."
 
DYK'lerde, ayrıca öğrenme kayıplarını öncelikli olarak ölçeceklerini ve uygulanacak destekleri, bu ölçme bulgularına göre belirleyeceklerine dikkati çeken Özer, "İkinci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm düzeylerde her ay yayımlamaya başladığımız yardımcı kaynak paketi ve 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarımıza yönelik DYK'ler ile öğrencilerimizin her türlü destek talebinde yanlarında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 18
 • keamu 2 yıl önce Şikayet Et
  6 lar 5 ler niye yok, müzik dyk niye yok? Bunlarda mı sıra ile açılacak?
  Cevapla
 • Bir veli 2 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın çocuklarınızı at yarıştırır gibi koşturmayı Onlar at olup koşmak leylek olup uçmak istiyor Egonuz yüzünden bir daha gelemeyecekleri oyun çağın da bari rahat bırakın seneye giderler kursa herkes rahatlar siz de
  Cevapla
 • Sultan Alparslan 2 yıl önce Şikayet Et
  Yahu her kurum açık. okullarda açık olacak tabii bir durum bu.
  Cevapla
 • Doktor 2 yıl önce Şikayet Et
  Şuraya yorum yazanların hepsi akademisyen zannedersem.
  Cevapla
 • osman 2 yıl önce Şikayet Et
  bilende bilmeyende yazıyor.
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun çocuğumuzu gönderdik inşallah faydalı olur
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Okullar kapandığında salgın bitti mi? Gençler dışarıda yine kalabalıklarda değilmiydi. Bırakın şu okulların yakasını. Salgın la yaşamayı öğrenin....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam’dan İsrail’e ‘tünel’ sürprizi: Kazdı, çıktı, vurdu!
Bayraktar AKINCI TİHA'dan süpersonik füze ile atış! Hedef tam isabet vuruldu