Son Dakika... Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ara tatil açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Kasım ayı ara tatili için yaptığı son dakika açıklamasına göre öğretmenler 15-22 Kasım tarihleri arasında idari izinli sayılarak okula gelmeyecek.

GİRİŞ 05.11.2021 09:37 GÜNCELLEME 05.11.2021 10:40
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Yüz yüze eğitime devam edilen ve önümüzdeki günlerde ara tatile girecek olan okullarla ilgili son dakika haberi...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Kasım ayı ara tatili için yaptığı açıklamada Öğretmenlerin okula gelip gelmeyeceğiyle ilgili resmi duyuruyu yaptı.

"ARA VEREN DERSLİK SAYIMIZ YÜZDE 1’İN ÇOK ÇOK ALTINDA"

İlk olarak Bursa Valiliğini ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bizim eğitim sistemi devasa bir eğitim sistemidir. 18 milyon öğrencinin olduğu, 1,2 milyon öğretmenin olduğu ve eğitim sisteminde 71 bin 320 okulun aktif olarak işlediği bir sistemdir. Bugün itibariyle 850 bin dersliğin içerisinde 2 bin 276 dersliğimiz yüz yüze eğitime ara vermiştir. Dolayısıyla yüz yüze eğitime ara veren derslik sayımız yüzde 1’in çok çok altındadır. Bugün itibariyle tüm derslikleri kapalı olan tek bir okulumuz bulunmamaktadır. Bu süreç içerisinde en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanmasıdır. Birinci doz aşı oranı yaklaşık yüzde 93’ken, ikinci doz aşı oranı bugün itibariyle yüzde 88’dir. Bir de aşı olmayın bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmenlerimizin oluşturduğu yüzde 5’i de dikkate aldığımız zaman en az 2 doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş öğretmen oranımız yüzde 93 oranındadır. Bu süreçteki en büyük avantajımız Türkiye ortalamasının çok üzerinde hem Avrupa üzerinde öğretmenlerin aşılama oranları üzerinde bir performans gösteren öğretmenlerimizin aşılanma oranları bizleri bugüne getirmiştir” dedi.

MESLEKİ EĞİTİMLERİ ONLINE OLACAK

2021-2022 eğitim öğretim yılındaki 15 ve 19 kasım tarihleri arasında 1 haftalık tatil olacağını yenileyen Bakan Özer, “Öğrencilerimiz bu 1 hafta içerisinde aileleriyle birlikte dinlenecekler. 10 haftalık eğitimden sonra bir haftalık bir dinlenme molası verecekler. Bilindiği gibi ara tatillerde öğretmenlerimizin mesleki gelişim eğitimleri var. Bu 15-19 Kasım tarihleri arasında öğretmenlerimize mesleki gelişim eğitimitini uzaktan sağlayacağız. Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu tarihler arasında okula gelmeyecekler. İdari izinli olarak sayılacaklar. Bunun müjdesini de buradan vermek isterim.

Öğretmenlerimiz de bu süreçte çok yoruldular. Onlarda 1 hafta dinlenmiş olacaklar” dedi.

Konuşmanın ardından Bakan Özer, Bursa il eğitim çalışmaları değerlendirme toplantısına katıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 64
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Okullar kesinlikle açık olmalı eğitimsiz nesil yetişiyor mide bulandırıcı oluyor insanlar olumak yerine
  Cevapla
 • Sanana 2 ay önce Şikayet Et
  Ölüyozzz
  Cevapla
 • arslan 2 ay önce Şikayet Et
  teşekkürler sayın bakanım
  Cevapla
 • Ahmed 2 ay önce Şikayet Et
  Şu anda öğretmenler öğretmenlik yapamıyor.Ailelerin bakamadıkları eğitim veremedikleri çocuklara bakıcılık yapıyor hemde kırkına birden
  Cevapla
 • Antly07 2 ay önce Şikayet Et
  Evde çocuğunu terbiye edemeyen geliyo burda öğretmene laf sokuyor maaşına cok ozendiyseniz gidin eğitim fakültesi okuyun onca sınava girin olun bi öğretmen diyeceğimde beyni yetmeyip yarı yolda kalacak çok çenesi düşük beyni boş var ülkede öğretmen yine okulunda az da imamların maaşını konussaniza be adamlar Allah korkusunu anlatmaktan eriniyor ,para olamasa secdeye varmayacak,diyanet desen cezaevleri ağzına kadar dolu oraya kuran gonderdigiyle övünüyor yevmiye millet birbirini doğuruyor sebeb arabası çizilmiş bence birazda bunları sorgulayın..
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Başka derdin mi kalmadı senin
  Cevapla
 • Sorgucu 2 ay önce Şikayet Et
  Niye sen öğretmenlerin parasız avukatı mısın? imamlar mı battı sana..sende oku imam ol öyleyse.. imam senin gibileri yola getiremiyorsa öğretmenler getirsin o zaman..Kocamaan bir eğitim ordusuya.. çocuğu ana sınıfından alıyor taaa fakülteden çıkarıyorlar..niye o zaman düzelmiyor şikayet ettiklerin..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenlemeler! Ceza ödemeden sözleşme feshedilebilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ethem Bey Camii'nin açılışını yaptı