Bakan Özer, müfredata yeni eklenen dersi açıkladı

Kadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Özer, Kültür Tarihi dersinin müfredata ekleneceğini duyurdu.

GİRİŞ 05.08.2022 12:35 GÜNCELLEME 06.08.2022 10:30
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür Tarihi dersinin müfredata ekleneceğini duyurdu. 

Okullar ne zaman açılacak? MEB’den yeni eğitim dönemi öncesi önemli değişiklik!Okullar ne zaman açılacak? MEB’den yeni eğitim dönemi öncesi önemli değişiklik!

Bu kararı ilk defa açıkladığını belirten Özer, "Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var" dedi. 

"HAZIRLIKLAR BİTMEK ÜZERE"

Hazırlıkların bitmek üzere olduğunu kaydeden Özer, "Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 63
 • doğruları konuşan 1 ay önce Şikayet Et
  bir de o eksikti. Matematik saatlerini yükselteceğimize bir palavra dersi daha geldi.
  Cevapla
 • KADİR öğretmen 1 ay önce Şikayet Et
  Haftada 30 saat matematik YAPSAN da Matematik HAYAT olgusunu bilmeyen öğrenciye 2 x 3 ogretemezsin. Matematik SEÇMELİ olsa çooook daha iyi olur
  Cevapla
 • Müjdeler Yurduma 1 ay önce Şikayet Et
  Elhamdu lillaaaahhh ! 20 yıl içine, Eğitim sistemimizin tek eksiği tesbit edilip giderildi. ŞahlanArtıkTürkiyem !
  Cevapla
 • Duyarlı 1 ay önce Şikayet Et
  Milli Tarih ve Milli Kültür çok çok önemli. İnşallah ehil öğretmenler tarafından verilir. Ancak İlkokulda günlük sabah 4+ öğlen 2= 6 ders saati ve normal öğretimden vaz geçilmeli. Günlük 5 ders saati ve tek öğün eğitime geçilmeli. Boş öğün velinin isteğine bırakılmalı. Taşımalı eğitimde İlkokullarda yeni düzenlemeler yapılmalı. 12 yıllık zorunlu eğitimde Üretim, istihdam açısından, çırak, kalfa ve usta gibi ara vasıflı eleman yetiştirilmesine önem verilmelidir. Köylerde genç nüfus kalmadığı için Tarım ve hayvancılık durma noktasına gelmiştir.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  ELEŞTİRİ ??!! ATATÜRK : "Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye'nin istikbaline, kendi benliğine, millî an’anelerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir." Çocuklarımıza Yunanistan’ın "MEGALİ İDEA'sını, İsrailin VADEDİLMİŞ TOPRAKLAR ve Vatikan'ın "21nci yüzyıl Anadolunun ve Ortadoğunun Hristiyanlaştırılması yüzyılı olacak !?" açıklamalarındaki tehlikeleri anlatamassak işte böyle “yukardan at aşağıdan sıvı/katı çıksın niteliğinde BORU gibi gençlik”yetişir..
  Cevapla
 • hümmet çiftçi 1 ay önce Şikayet Et
  O derse ben girmeliyim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TBMM açılıyor! İlk mesainin konusu da belli oldu
BM'den Yunanistan ve Türkiye'ye çağrı!