YÖK'ten hibrit eğitim açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz” dedi.

GİRİŞ 21.03.2023 15:36 GÜNCELLEME 21.03.2023 15:56
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, İzmir Ege Üniversitesinde düzenlenen 256. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’na katıldı.

6 Şubat’ta 11 ili etkileyen depremin ardından üniversitelerin durumu hakkında bilgi veren Özvar, “Bu zorlu zamanlarda depremzedelere, üniversitelerimize ve öğrencilerimize destek olmak için Yükseköğretim Kurulu olarak bir dizi idari tedbir aldık. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin, bazı uygulamalı programlar hariç olmak üzere uzaktan öğretim yoluyla eğitimlerin başlaması yönünde bir karar aldık. Yine daha önce ifade ettiğim üzere, alınan kararı nisan ayı başı itibarıyla yeniden gözden geçirerek şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüzyüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz. Yükseköğretim Kurulu olarak birinci önceliğimiz, yükseköğretim sistemimizin afet sonrası hızlı bir şekilde normalleştirilmesidir” diye konuştu.
 

KAYNAK: İHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 5
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Hibrit değil miydi zaten? Bazı dersler uzaktandı bazıları yüz yüze. Fark ne?
  Cevapla
 • pusula 1 yıl önce Şikayet Et
  bunları zaten söylemiştin yeni bir şey yok ki
  Cevapla
 • incedenn 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah aşkına okul kapanırmı ünüversite kapanırmı. savaşta bile okul kapanmaz benim kızım bu sene Türkiye nin en iyi ünüversitelerinden birini kazandı şu anda eğitim görmesi gerekirken evde yatıyor.
  Cevapla
 • Kyk 1 yıl önce Şikayet Et
  Yatmasın abi, kalksın ders çalışsın. Eğitim illaki okulda alınan birşey değil. Savaş durumunda 10 milyon insana kalacak yer aranmıyordu. Adamlara ne diyelim savaş zamanı dahi okul devam ediyordu, siz kendinize kalacak yer ayarlayın mı deseydik? Azcık mantıklı hareket edelim 1 dönemin uzaktan eğitim olması kimseye sorun yaşatmaz,yeter ki verilen bilgiyi öğrenmeye çalışalım.
  Cevapla
 • zeki 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne dediğini biliyormusun.. Üzaktan Mühendis Doktor yetişirmi.. Her yeri ihukuk sanıyorsunuz.. Eğitim yok oldu..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kosova Cumhurbaşkanı Türkçe yardım istedi! Bakan Fidan'dan çarpıcı yanıt
Uzmanı rakam verdi! İşte emekli maaşı en düşük emekli maaşındaki son durum...