Kayseri'deki imam hatip liselerinin büyük başarısı

Kayseri'de bulunan İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden 36 öğrenci büyük bir başarıya imza atarak Tıp Fakültelerini kazandı.

Kayseri'deki imam hatip liselerinin büyük başarısı
Kayseri'deki imam hatip liselerinin büyük başarısı
GİRİŞ 24.08.2023 09:38 GÜNCELLEME 24.08.2023 09:38

Kayseri'nin yüz akı İmam Hatip Liseleri öğrencileri üniversite sınavında büyük başarı gösterdi. YKS sıralamalarının açıklanmasıyla ilk sıralamalarda yer aldıkları görülen öğrenciler gözde bölümlere yerleştiler. Özelikle Erciyes Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi başarısıyla ilk sıraya yerleşmiştir.

İmam hatip liseleri ve kazananlar listesi

Erciyes Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulundan, 11 öğrenci tıp, 2 öğrenci diş hekimliği, 23 öğrenci mühendislik ve mimarlık, 6 öğrenci hukuk, 18 öğrencinin de farklı bölümlere yerleştiği görüldü.

Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden, 10 öğrenci tıp, 9 öğrenci diş hekimliği, 5 öğrenci mühendislik, 9 öğrenci hukuk, 3 öğrenci eczacılık, 37 öğrenci de farklı bölümlere yerleşti.

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Lisesinden 8 öğrenci tıp, 4 öğrenci diş hekimliği, 25 öğrenci mühendislik, 3 öğrenci mimarlık, 5 öğrenci hukuk 11 öğrenci de diğer bölümlere yerleşti.

Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesinden, 3 öğrenci tıp, 1 öğrenci diş hekimliği, 5 öğrenci mühendislik, 5 öğrenci hukuk ve 24 öğrencinin de farklı bölümlere yerleştiği belirtildi.

Ali Rıza Özderici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden 2 öğrenci tıp, 3 öğrenci diş, 6 öğrenci mühendislik, 6 öğrenci hukuk, 3 öğrenci eczacılık, 4 öğrenci ilahiyat ve 14 öğrencinin de farklı bölümlere yerleşti.

Develi Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinden, 2 öğrenci tıp, 5 öğrenci mühendislik, 6 öğrenci hukuk, 40 öğrencinin de farklı bölümlere yerleştiği görüldü.

Yaman Dede Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden 3 öğrenci diş hekimliği, 5 öğrenci mühendislik, 1 öğrenci hukuk, 1 öğrenci mimarlık, 8 öğrenci ilahiyat ve 22 öğrencinin de farklı bölümlere yerleşti.

Bünyan Şehit Muzaffer Can Ersoy İmam Hatip Lisesinden, 1 öğrenci eczacılık, 1 öğrenci hukuk ve 15 öğrenci de farklı bölümlere, Tacettin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden ise, 2 öğrenci hukuk, 10 öğrenci ilahiyat, 13 öğrenci de farklı bölümlere yerleşti.

KAYNAK: İHA
Furkan Uyar Haber7.com - Editör
Haber 7 - Furkan Uyar

Editör Hakkında

1984 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesinin Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerinden mezun oldu. 2004 yılında televizyon sektöründe çalışma hayatına başladı. 2012 yılında giriş yaptığı internet haber editörlüğüne Haber7.com'da devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'Türk Escobar'ın çetesine darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu
14 Başlıkta 202 proje! İlçenin çehresi değişecek