MEB'den YKS duyurusu! Ülke genelinde deneme sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ülke genelinde çevrim içi deneme sınavı düzenleyecek.

MEB'den YKS duyurusu! Ülke genelinde deneme sınavı
MEB'den YKS duyurusu! Ülke genelinde deneme sınavı
GİRİŞ 21.05.2024 19:52 GÜNCELLEME 21.05.2024 19:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, öğrencilerin hazırlık süreçlerinde seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla hazırlanan "YKS'ye Doğru 2024" sınavında sorular, alan uzmanlarınca YKS'nin kapsam bütünlüğü ve soru çeşitliliğine uygun şekilde hazırlandı.

Öğrencilerin "ogmmateryal.eba.gov.tr" internet adresi üzerinden erişebileceği sınav, ayrı günlerde yapılacak.

Deneme sınavının Temel Yeterlilik Testi (TYT) 25 Mayıs, Alan Yeterlilik Testi (AYT) 26 Mayıs, Yabancı Dil Testi (YDT) ise 27 Mayıs'ta yapılacak.

Deneme sınavına katılmak isteyen öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında istedikleri zaman sınava girebilecek.

Öğrenciler deneme sınavının sonuçlarını, sıralama ve puanlarını 28 Mayıs'ta öğrenebilecek. Yine soru çözümleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. Öğrenciler için rehberlik yayını da yine YouTube üzerinden uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • seyyah 3 hafta önce Şikayet Et
    Çok güzel bir uygulama olmuş bence, öğrenciler hem asıl sınava yakın soru çeşitlerini görmüş olurlar. Hem de katılım olursa sıralamada şok yaşamazlar, takribi yerlerini görebilirler
    Cevapla
  • Öğretmen 4 hafta önce Şikayet Et
    Biz okulda deneme sınavı yaptığımız zaman müfettişler tarafından, bakanlık kaynaklı soruşturma geçirirdik. Şimdi 2-3 yılda ne değişti.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Görücüye çıktı! Savaşın seyrini değiştirebilir
Son Dakika... Tuzla'da fabrika yangını: Bitişikteki fabrikaya ve ormanlık alana sıçradı!