Son ders zili bugün çalacak! Karne zamanı...Yaz okulu için önemli detay

2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün sona erecek. 20 milyondan fazla öğrenci için yaz tatili başlayacak. MEB, 1 Temmuz itibarıyla ücretsiz yaz okullarını açacak.

GİRİŞ 14.06.2024 07:03 GÜNCELLEME 14.06.2024 09:18
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

2023-2024 eğitim öğretim yılının son ders zili bugün  çalacak. 20 milyondan fazla öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ortaokul öğrencileri için karnelere yeni tasarım yaptı. Karnede ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumları da işlenecek.

Bu yıl ders ortalaması 50 olan öğrencilerden en fazla 3 dersten başarısız olanlar, sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

9'uncu sınıflarda 4 ders ve üzeri zayıfı olan öğrenciler sınıf tekrarı yapacak. Sınıf geçmede Türkçe baraj puanı da 70'e çıkarıldı.

ÜCRETSİZ YAZ OKULU

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Temmuz itibarıyla ilkokul 2'nci sınıftan itibaren tüm kademelerde yaz okulu açacak.

Öğrenciler spor, görsel sanatlar, müzik ve bilişim dallarında ücretsiz yaz okullarına katılabilecek.
Kurslar, saat 13.30'dan sonra ve haftada 5 gün planlanacak. Bir dersten günlük 2 saatten fazla planlama yapılamayacak.

Kursların süresi 4 haftadan az, 8 haftadan fazla olmayacak. Yaz okulları 29 Ağustos'ta sona erecek.

8, 11 ve 12'nci sınıf öğrencileri için destekleme ve yetiştirme kursları açık olacak. Ücretsiz kurslar, il ve ilçe merkez komisyonları tarafından belirlenen merkezlerde açılacak.

Mezunlara yönelik kurslar ise halk eğitimi merkezlerinde verilecek. 2024-2025 eğitim öğretim yılı 9 Eylül'de başlayacak.  

KAYNAK: AA
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 13
 • Birisi 4 hafta önce Şikayet Et
  Bu arada öğretmenler de çok yorulmuşlardır maaşlarına zam yapın.
  Cevapla
 • gurbet 4 hafta önce Şikayet Et
  Bukadar çok Yaz tatilimi Olurmuş Avrupayı Örnek alanlar baksınlar bakıyım Avrupadaki okullar nekadar yaz tatili veriyormuş. Ayrıca sene içinde Çok tatil var okullara ayrıca iki defa 9 zar gün bayram tatili öbür resmi tatiller derken Çocukların Cahil kalmasına Sebeb olunuyor Derhal Bu tatiller Düzeltilmelidir....!
  Cevapla
 • remzi 4 hafta önce Şikayet Et
  okula gidiyoruz öğretmen yok, müdür yok , müdür yardımcısı yok
  Cevapla
 • fatima 4 hafta önce Şikayet Et
  aynen müdürüm katılıyorum size böyle eğitim sistemi olmaz.hocam olurmu öğrenciler veliler çok çalıştılar gezmeye eğlenmeye hakları var
  Cevapla
 • fatima 4 hafta önce Şikayet Et
  yahu bu öğrenciler ne cskistilsrda tatil yapiyolar helede öğretmenler bazı öğretmenler hiçbir eğitim vermeden devletimizden maaş alip tatil yapiyolar bunlar şimdi ogretmenlikmi yaptıklarını zannediyorlar sayın cumhurbaşkanım bu öğretmenleri görevden almalısınız hicbirseyi haketmiyolar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenomen soruşturmasında yeni gelişme! Suçu eşine attı
Tümgeneral Ala anlattı: Hayatımdaki en önemli olay! Erdoğan gece 02:00'de aradı...