Görme engellilerede ışık olacak yayın

Okul öncesinden lise son sınıfa kadar tüm eğitim süreçlerinde özgün ve kaliteli yayınlarla alanındaki en önemli kuruluş olan Zambak Yayın Grubu bünyesinde Değer yayınları adıyla yeni bir yayın çıkarmaktadır.

Görme engellilerede ışık olacak yayın
Görme engellilerede ışık olacak yayın
GİRİŞ 26.05.2011 16:46 GÜNCELLEME 26.05.2011 16:46

Sahasının uzmanı yazarların kaleme aldığı, pedagogların ve öğretmenlerin kontrolünden geçmiş, uygulamaları ile öğrencilerinin beğenisini toplamış, mükemmel görselliği sayesinde zevkle ve ilgiyle okunabilecek, baskı, kâğıt ve cilt kalitesi ile dünya standartlarını yakalamış ürünleriyle tüm öğretmen ve öğrencilerin tercihi olması hedeflenmektedir.

Okul Yayınları Olarak; Zambak ve Coşku markalarına DEĞER YAYINLARI adıyla bir kardeş yayını daha kazandırmanın mutluluğu yaşanmakta. DEĞER YAYINLARI; Okul öncesinden 8.sınıfa kadar ürünleri olan bir marka olarak 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı ile birlikte öğretmenlerin ve öğrencilerin hizmetine sunacaktır.

En son Milli eğitim şurasında alınan Tavsiye kararları doğrultusunda Öğrencilerin kitap taşıma yükünün azaltılması amacıyla; kopartılabilir sayfalı kitap, fasikül fasikül ürünler hazırlanmıştır. Tüm içerikler, MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Ürünler tüketicilere sunulurken “Öğrenci Takipli Eğitim Seti” (ÖTES) sistemine göre hazırlanmıştır. İlk aşamada ürün yelpazesinde okul öncesi kısmından 3 çeşit, 1. Sınıftan 8.sınıfa kadar, 21 tanesi set şeklinde, 20 tanesi ise konu testi olmak üzere 41 çeşit toplamda ise 44 çeşit üründen oluşacaktır. Konu testlerinde bulunan bazı soruların video çözümleri www.degeryayinlari.com  internet sayfasında yayınlanacaktır.

Görme engelliler için yapılacak olan çalışmadan bahseden Zambak Yayın Grubu Genel Müdürü Bayram Murat, görme engelli öğrencilerin de kullanabileceği içeriklerin projelendirilmesi yapılmakta ve bu kitapların, okullarda okuyan görme engelli Öğrencilerin kullanımına uygun olarak projelendirilmiştir. Bu yayınların ÖTES sistemi dışındaki en büyük özelliği, her bir kitabın brail alfabesi ile görme engellilerin de istifadesine sunulabilecek şekilde hazırlanacak olmasıdır.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İBB'nin yüzde 22,47'lik zam talebi reddedildi
AK Parti'den İBB önünde işten çıkarma açıklaması