Perakendeciler iş yeri kiralarına üst sınır istiyor

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Öncel, iş yeri kiralarına üst sınır getirilmesinin maliyet kalemlerinden birindeki artışı frenleyeceğini ve bu TÜFE'nin dizginlenmesine katkı yapacağını açıkladı.

Perakendeciler iş yeri kiralarına üst sınır istiyor
Perakendeciler iş yeri kiralarına üst sınır istiyor
GİRİŞ 09.06.2022 15:14 GÜNCELLEME 09.06.2022 15:14
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Perakende sektör temsilcileri iş yeri kiralarına da üst sınır talep ediyor.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, iş yeri kiralarına üst sınır getirilmesi halinde maliyet kalemlerinden birindeki artışın frenleneceğini ve bu adımın da TÜFE'nin dizginlenmesine önemli katkı yapacağını belirtti.

Yazılı açıklama yapan Öncel şunları kaydetti:

"Konut kiralarındaki artışa üst sınır getiren yasal düzenleme TBMM'de kabul edildi. Düzenleme yürürlüğe girdikten sonra konutlarda bir yıl süreyle yüzde 25'in üzerinde kira artışı yapılamayacak. Biz benzer bir sınırın iş yerleri de dahil tüm kiralar için gerekli olduğunu son haftalarda her platformda anlatmaya çalışıyoruz. Mülk sahiplerinin mağdur olmamaları ve kiracı ile karşı karşıya gelmemeleri için kira gelirlerine de vergi kolaylığı sağlanmasını öneriyoruz."

Öncel, AVM'lerde maliyetlere doğrudan yansıyan genel giderlerle ilgili yönetmeliğin de perakende sektörünün beklentileri doğrultusunda tamamlanarak bir an önce yürürlüğe girmesini beklediklerini aktardı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Icabi 1 yıl önce Şikayet Et
    Tüccar-esnaf stok yapacak,sonra da her ürüne %100 ila %200 zam yapacak,bıyık altından da gülerek "no'lacak bu milletin hali" diye alay edecek,kirasını %25 le sınırlandıracak.Önce bi aynaya baksınlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca'dan son dakika yeni randevu sistemi açıklaması!
Emekliye "memur" indirimi Resmi Gazete'de