İstanbul'da AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 zam

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, belediye başkanlarıyla yaptıkları toplantı neticesinde, 1 Temmuz 2022'den geçerli olmak üzere işçilere yüzde 80 oranında zam yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

İstanbul'da AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 zam
İstanbul'da AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 zam
GİRİŞ 10.08.2022 20:35 GÜNCELLEME 10.08.2022 20:45
Bu Habere 193 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, belediyelerde çalışan işçilerin geciken toplu iş sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini gidermek amacıyla belediye başkanlarıyla yaptıkları toplantı neticesinde, Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikasının (MİKSEN) teklifi doğrultusunda 1 Temmuz 2022'den geçerli olmak üzere işçilere yüzde 80 oranında zam yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

"Yüz Yüze 100 Gün" programı kapsamında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığında basın açıklaması yapan Kabaktepe, milletin beklentisi, talebi, umudu ne ise AK Parti'nin onun icraata dönüşmesi, yapılabilir ve uygulanabilir hale gelmesi için gayret edeceğini söyledi.

Kabaktepe, geleceğin Türkiyesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulacağına dair inançlarını vatandaşlarla paylaşacaklarını belirterek, "AK Parti hizmet ve eserde, belediyecilikte, hükümet olarak yaptığımız hizmetlerde bir markadır. Bunu hep beraber inşallah daha yukarıya taşıyacağız. 'Aldatma üstadı'na hakikatle inşallah gereken dersi vereceğiz. Her gün yeni birtakım algı yalanları üreterek insanlarımızın zihinlerini ve bakışlarını gerçek dışı hadiselere yöneltmek isteyen aldatma ustacılığının meslek olmasını engelleyeceğiz." dedi.

BELEDİYE İŞÇİLERİNE YÜZDE 80 ORANINDA ZAM

Belediyelerde toplu sözleşme iş görüşmelerinin devam ettiğini, işçilerin geciken toplu sözleşme zammı nedeniyle mağdur olmaması için çalışma yaptıklarını aktaran Kabaktepe, şunları kaydetti:

"Hizmet-İş ve Öz Güven Sen ile Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası arasında yürütülen İstanbul AK Partili ilçe belediyelerimizdeki toplu iş sözleşmelerinde henüz uzlaşı sağlanamamasına rağmen iş yerlerimizde çalışan işçi kardeşlerimizin geciken toplu iş sözleşmelerinden kaynaklanacak mağduriyetlerini gidermek amacıyla belediye başkanlarımızla yaptığımız toplantı neticesinde, MİKSEN'in teklifi doğrultusunda belediye şirketlerimizde çalışan işçilerin 1 Temmuz 2022'den geçerli olmak üzere 30.06.2022'deki ücretlerine şirketlerimizin yönetim kurulu kararıyla yüzde 80 oranında zam yapılması kararlaştırıldı."

Zammın açıklandığı salonda birçok belediye başkanı ve personeli de hazır bulundu.

Açıklamanın ardından Kabaktepe ve belediye başkanları esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 193
 • işçi 3 ay önce Şikayet Et
  SAKARYA nın ARİFİYE İLÇE belediyesi CHP limi acaba işçisine zam yapmakla hiç işi olmaz bunu AKP li yöneticiler beden hiç görmez ben anlamıyorum
  Cevapla
 • ismail 3 ay önce Şikayet Et
  Yapıldığı söylenen yüzde 80 zam, hesaba oturduğumuz zaman yüzde 20 düşüyor. Nasıl oluyor bu hesaplama hemen açıklıyım. İlk olarak bu zam eski askeri ücretten hesaplanıyor ve brüt ücret üzerinden veriliyor. Yeni gelen askeri ücretle beraber bize zaten bu yüzde 80 zammın yüzde 30 devlet bize vermiş oluyor. Geriye yüzde 50 kalıyor. Kalan yüzde 50 kısım brüt oldugu için yapılacak olan kesintilerle beraber yüzde 20 kalıyor veya kalmıyor.çünkü elimizde kalan 50 kısım brütten hesaplanacagı için kesintiler felan derken net eline yüzde 20 lik kısım kalıyor.eflasyon yüzde 300 le vurmuşken totalde elimeze gecen yüzde 50 bir zam oluyor.mükemmmel......
  Cevapla
 • OSMANLI 3 ay önce Şikayet Et
  Cahillik ne güzel şey herşeyi biliyorsun.
  Cevapla
 • OSMANLI 3 ay önce Şikayet Et
  Zorunuza gitti herhalde . Sizin belediye başkanları da kendilerine %85 zam yapıyorlar bizim farkımız bu. Öğren
  Cevapla
 • agah 3 ay önce Şikayet Et
  Ankara Büyük Şehir Belediyesinde ise 2022 yılında mühendislere 17% zam vererek emekliliğe zorluyor. Emekli olanlar çalışanlardan yüksek maaş alıyor. EYT ye takılan yüzlerce teknisyen ve mühendisin emekli olup gitmeleri için ekonomik baskı uygulanıyor. Otobüs şöförü ile 25 yıllık mühendisin aynı ücret aldığı başka bir yer varmıdır? Anlayışı ve öngörüsü kıt CHP mantığı budur işte.. Allah muhafaza bir de devleti yönetecek olsa gerisini siz düşünün.
  Cevapla
 • ömer 3 ay önce Şikayet Et
  milletin vergilerini bu kadar bonkör dagıtmayın
  Cevapla
 • Osmanlı1453 3 ay önce Şikayet Et
  Ulan kuru soğan yazın 11 tl olmuş kralcılık yapma cahil tuzu kuru ALLAH senin gibileri bildiği gibi yapsın. Sen git israf edenleri hazineyi dolandıranları vergi kaçıranları vergi affina maruz kalanları eleştir hadsiz.
  Cevapla
 • kralll 3 ay önce Şikayet Et
  Ankara ilçe belediyelerdede bekliyoruz aynı zam oranını inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yargıtay'dan kiracıları üzecek haber! Tahliye edilmeli dedi...
Önce İmamoğlu şimdi de İYİ Parti! Kılıçdaroğlu'na peş peşe adaylık göndermesi