ÖTV'de kademeli indirim müjdesi! Erdoğan talimat verdi, hazırlıklar başladı

Vatandaşın taleplerini dinleyen AK Parti, seçim sonrası neler yapacağını belirledi. AK Parti kurmayları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla çalışmalara başladı. Otomobilde ÖTV'ye kademeli indirim getirilmesi de gündeme alındı.

GİRİŞ 18.01.2023 08:47 GÜNCELLEME 18.01.2023 09:20
Bu Habere 156 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin 2023 seçimleri için hazırlayacağı seçim beyannamesinin ana çerçevesi belli olmaya başladı. Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesi ile ilgili olarak kurmayları ile yaptığı toplantıda “Net vaatlere yer verelim. Milletin taleplerini beyannameye yansıtalım ve vaatlerimizi her kesimin anlayacağı basit bir dille ifade edelim. Ekonomide atılacak adımları ön plana çıkaralım” dedi. AK Parti seçim strateji ekibinin hazırlayacağı beyannamede ‘Ekonomi, adalet ve toplumsal huzur’ unsurları ön plana çıkacak. Gençlik politikaları, savunma, eğitim gibi alanlarda da 5 yıllık bir projeksiyon çizilecek. Seçim beyannamesinin 6 ana başlıktan oluşacağı belirtildi.

ÖTV'YE KADEMELİ İNDİRİM

Toplumun en fazla beklenti içinde olduğu, otomobilde ÖTV indirimi uygulaması konusunda ise farklı öneriler gündeme getiriliyor. ÖTV indirimi konusunda 5 yıllık bir kademelendirme getirilmesi, bu kapsamda her yıl yüzde 10 indirim uygulanarak, 5 yıl sonunda yüzde 50 civarında bir indirime gidilmesine yönelik öneriler bulunuyor. AK Parti kaynakları “Örneğin, bir araç için 200 bin lira ÖTV ödeniyorsa, 5 yıllık kademeli indirimle, bu rakamın 5 yıl sonunda 100 bin liraya düşürülmesi tartışılıyor” dedi. İş garantili mesleki eğitime ağırlık verilmesi, şehir hastaneleri bünyesinde sağlık akademilerinin kurulması, yeni enerji ve ulaştırma yatırımlarına ilişkin başlıklar da AK Parti’nin seçim beyannamesinin taşıyıcı unsurları arasında yer alacak.

AK Parti’nin seçim kampanyasını yürütecek olan ekip de bir yandan reklam filmleri, seçim şarkıları ve seçim sloganları üzerindeki hazırlığını sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti’nin kampanyada kullanacağı ‘Doğruya doğru’ sloganı için bir şarkı hazırlandı. 8-10 adet reklam filminin de çekileceği öğrenildi.

Öte yandan, Erdoğan’ın katılımı ile 20 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenecek ‘Roman Buluşması’ için Balkan müziğinin önemli ismi Goran Bregovic de davet edildi. Cumhurbaşkanı tarafından bu toplantıda Roman vatandaşlara yönelik müjdeler verilebileceği de belirtildi.

DÜNYA LİDERLERİ BİZİ İSTİYOR”

Erdoğan, önceki akşam yapılan MYK toplantısında, 6’lı masadaki karışıklığın AK Parti’nin oylarını artırdığına dikkat çekti. Son dönemlerde EYT, emekli maaşları, asgari ücret, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi gibi konularda atılan adımların AK Parti’nin oylarına olumlu yansıdığını belirten Erdoğan, illere yaptığı ziyaretlerde vatandaşın ilgisinden de bunu gördüğünü kaydetti. Erdoğan toplantıda, dünya liderleri ile yaptığı görüşmeleri anlatırken, liderlerin “2023 seçimlerinden sonra da sizinle çalışmak istiyoruz” dediğini aktardı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 156
 • musa 1 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim 20 yıl satmama şartı koyun bu ne saçma bir teori yaa yeter artık 5 yıl bekleyecek hal mi var ? zırt pırt araba değiştirenler ödesin ötv. en azından piyasadaki egea corolla gibi ucuz arabalarda ötv sıfırlansın pahalı arabalara basın vergiyi
  Cevapla
 • Ekrem 1 yıl önce Şikayet Et
  2 el oto ithalata izin verilsin piyasa yüzde 30 -40 düşer
  Cevapla
 • serkan 1 yıl önce Şikayet Et
  ilk arabasini alanlara yapın bence . Bide mart ayında geçerli olsun :D
  Cevapla
 • Angaralı 1 yıl önce Şikayet Et
  Ötv yi indirmeyin indirdikçe fırsatcilar bu indirimi uygulamayıp zam olarak ekleyip ceplerini dolduruyorlar. Ötv fiyat güncellemesi yapıldı araçlar 50bin düştü şimdi tekrar o parayı zam olarak eklediler. 2.el fiyatlar 0dan fazla. Böyle olunca birileri cebini dolduruyor. Halk da fırsatçı her kes fırsatçı herkes devletin gelirine göz dikmiş
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  tebrik ederim sizi doğruyu söylediniz daha yeni araba alan biri olarak söylüyorum fiyat lisesinden 55 bin lira fazla para vermiş olan bi insanım ve yine bu fırsat bayilere fırsat olucak kimse boşu boşuna sevinmesin
  Cevapla
 • Fati 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu balon fiyatlardan araba alanları görecem bu piyasa düşecek ben o zaman görecem sizi.Teneke parcalarına milyona yakın para vermek akıl işi degil.
  Cevapla
 • hurşit 1 yıl önce Şikayet Et
  piyasa düşerse arabada bulursanız bizede haber verin böyle bi indirim olsa bile bayiler araba vermiyecek vercek olursada o farkı elden alıcaklar zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe 7. şampiyonluğunu kazandı!
Netanyahu'dan pişkin açıklama: Esir takası için Hamas'ı suçladı