Bakan Kurum: Ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz, yapacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Nurdağı'nda teslim edilen köy evlerine ilişkin olarak "Onlar en iyisine layık… Ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz, yapacağız!" dedi.

GİRİŞ 23.05.2023 11:34 GÜNCELLEME 23.05.2023 11:34
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası geçici barınma alanları ve geçici iş yerlerinin inşa sürecini yürütürken bir yandan da kalıcı konutların ve köy evlerinin yapımına hızla devam ediyor.

Bakan Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yapımı biterek hak sahiplerine teslim edilen köy evlerine ilişkin bir video yayımladı. Bakan Kurum, paylaşımında “Onlar en iyisine layık… Ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz, yapacağız!” dedi.

“45 GÜNDE EV YAPMAK MUCİZE, DEVLETTE BİR MUCİZEYİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Kalıcı köy evlerine yerleşen hak sahibi depremzedeler, sevinçlerini şu sözlerle ifade ettiler:

“Felaketten sonra devletimiz sağ olsun, evi kısa bir sürede tamamladı ve ayrıyeten içinin bütün malzemelerini, evin içerisine ne gerekiyorsa; eşya, koltuk, televizyon gibi her şeyi güzel bir şekilde teslim etti. Bir eve ne gerekiyorsa onu verdiler. Mesela beyaz eşyamız var, oturma gurubu var, yatak odası var, çocuk odası var. Odalarımız kullanışlı çok güzel, ferah. Rahat ediyorsun yattığında kalktığında evin içinde gezdiğiniz zaman odalarımız falan çok güzel. Pencerelerimiz var bol bol. Her şey güzel, çok güzel. Mutfak, salon çok güzel, kileri ayrı var. Bir çocuk odası var, 3+1. Çok huzurluyuz, ailecek yaşıyoruz. Yapılan evler buranın dokusuna uygun bir şekilde sadık kalınarak yapılmış. Tam bir köy evi gibi. Bu kadar beklemiyorduk çok iyi. İki ayın içinde de yaptılar maşallah. Geceyi gündüze kattılar. Çok mutluyuz. 45 günde ev yapmak mucize. Devlette bir mucizeyi gerçekleştirdi gerçekten.”

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 15
 • İsmail avci 1 hafta önce Şikayet Et
  Sayın bakanım Murat kurum kensel sit konulan Soma ilçesinin 3 mahallesi hizmet göremiyor yollar alt yapısı camiler pazar yeri hamam yıllardır hizmet görmüyor doğal gaz sıcak su yollar alt yapısı pazar yeri santiral dumanı filtre ister eski yerleşim olan somanin zemini sağlıklı olup deprem sel AFAD gibi geleceğe yönelik çocukların önünü kesmeyelim tarım azarileri imara açılır deprem se
  Cevapla
 • Bozoklu Turan 1 hafta önce Şikayet Et
  Yahu gidip şu köye mi yerleşsek acaba...????
  Cevapla
 • YiğidoProf 1 hafta önce Şikayet Et
  Reis in yaptığı hizmetlerin onda biri seksenlerde doksanlarda yapılsaydı, Millet o kişye %70 oy verirdi! Son yirmi yılda sözde "ülkücü" geçinenlerin genlerini bozdular ki iki günde bir çark eden Merale halen %10 oy çıkıyor. Yazıkkk çok yazık! Bu TÜRKÜCÜLER gidip kandilin adayı Yalandaroğluna oy verebiliyor yaaa. Kıyamet alameti gibi!!
  Cevapla
 • selim 1 hafta önce Şikayet Et
  Mucize Allah'a mahsus, Peygamberlere verilen olağan üstü şeylerdir, Peygamberlik delilidir. Başka kişiler için kullanılamaz. Evliyaların olağan üstü hallerine keramet denir, mucize denmez. Lütfen ilgili arkadaşlara bu dini bilgiler eğitimini verin, bu yanlışlarınızı da düzeltin.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Mucize ne demek? Kavramlar anlaşmada olmazsa olmazimiz,kavramlar carpitilir ise uzun vadede insanların anlaşmasında sıkıntılar oluşur.lutfen ifadelere dikkat edelim.birileri yanlış kullanılırken gazeteci de yanlış kullanacak değildir. Mucize Allah v epeygamberi ile alakalı bir kavram.kavramlari yerinde ve doğru kullanalim
  Cevapla
 • Osman Üzengici 1 hafta önce Şikayet Et
  Kelime anlamı insanın aci olduğu demek. Yani hükümetin yaptığından önceki hükümetler aciz. Manasında kullanmıştır bakanımız. ıstılahi anlamıyla değil kelime anlamıyla kullanırsa sakıncası olur mu ? Hocalara sual etmek icab eder.
  Cevapla
 • RamPak 1 hafta önce Şikayet Et
  Cehalet kötü bir şey. Biraz kitap karıştırın. Ne alakası var konuyla, subhanallah!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merdan Yanardağ'dan CHP seçmenine çok ağır sözler! Seçim hezimetini Akşener'e yıktı!
Petrol ve doğal gaz için kritik ortaklık! TPAO sinyali verdi