Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İspatlayamazsan namertsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, "terör örgütleriyle görüştü" iddiasına sert tepki gösterdi, "İspatlayamazsan namertsin" dedi.

GİRİŞ 25.05.2023 17:12 GÜNCELLEME 25.05.2023 19:52
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KOBİ temsilcileriyle buluşma programında konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Milletimiz, Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na vererek, ülkenin yönetiminde bize olan güvenini teyit etmiştir. Aynı zamanda muhalefete ve tüm dünyaya da çok net mesajlar vermiştir. Ülkemizi tekrar koalisyon günlerine döndürme önerilerine 'hayır' diyerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yeniden güvenoyu vermiştir.

"İSPATLAYAMAZSAN NAMERTSİN"

Terör örgütleriyle gizli-açık iş tutanlara gönlünün kapalı olduğunu sandıkta göstermiştir. Sayın Kılıçdaroğlu, TRT'deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleriyle, temsilcileriyle herhangi bir yerde herhangi bir görüşme yaptığımızı ispatlayamazsan namertsin. Biz terör örgütleriyle görüşme değil, onları inlerinde vurmakla görevli olduk.

"HATAY'A GİTTİN, DEFNE'YE DE GİTSEYDİN"

Sen ise Kandil'den aldığın talimatla bunların parti binalarına bile değil, parlamentodaki odalarına gidip görüşmeler yapıyorsun, beraber yol haritasını çiziyorsun.

Hatay'a gitti, hadi bir de Defne'ye gitseydi. Defne'de yüzde 90 oy aldı. Ama biz burada CHP yüzde 90 oy aldı diye hastane yapma olayını bir kenara koymadık. Açılışını yaptık mı, onu da yaptık. Hatay'a gittin bir de hastaneyi görseydin. 

Bay bay Kemal, biz Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'ni 45 günde Atatürk Havalimanı'nda yaptık. Biz yaparız. Bizim bir farkımız var. Yapamayacağımız hiçbir eseri konuşmayız. Yapacağımızı konuşuruz. Ama artık ortada masa falan da kalmadı nereye vuracaksın? Muhalefet cenahında ortalık toz duman.

"SANA 2,5 KURUŞ BİLE VERMEZLER"

Kolay değil, 15 yarış bizimle yarışa girdin, hepsini kaybettin. Kendisinin o koltuğa nasıl monte edildiğini bir kenara bıraktık, CHP'den ayrılarak Cumhurbaşkanı adayı olan birisine daha dün neler yaptıkları ortada. Kandil'den destekler 14 Mayıs'tan sonra da kesintisiz devam ediyor. 'Benim onlarla işim yok' diyor. Nasıl yok? Dikkat et, Erdoğan'a böyle bir destek mesajı yayınlanmıyor. Zaten onlardan gelen desteği kabullenmeyiz. Bize milletimizin desteği yeter. Farkımız bu.

Londra'dan 300 milyar dolar getireceğini söylüyor. Böyle de yalan mı olur? Yetti artık, bıktık. Bay bay Kemal, sana delikli 2,5 kuruş bile vermezler.

"HER KAPIYA TEPSİDE KOLTUKLA GİTTİ"

Kapısına gittiği her partiye tepside koltukla gitti. Şu ana kadar CHP Genel Başkanı ile oturup da istediğinden fazlasını almayan kimse yoktur. Belki bize de bir şey düşer diye gelen herkes milletvekiliyle, 3'er 5'er bakanlık sözüyle çıktı.

CHP Genel Başkanı, sırf koltuğunu korumak için son 4 ay içinde tarihte eşi benzeri görülmemiş tutarsızlıklara imza attı. Ne yaparsanız yapın, terör örgütleriyle iş birliğinizi unutturamayacaksınız bay bay Kemal. Bu ülkenin çıkarlarını uluslararası arenada pazarlık meselesi haline getirdiğinizi unutturamayacaksınız. Milletimiz 28 Mayıs'ta bunların hepsinin hesabını sizden soracak."

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 94
 • Mehmet 5 gün önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanım Rabbim evliya sabrı versin.. Bunca işin güçün arasında fitne fesat, yalan dolan tek hizmeti olan Kılıçdaroğlu nun ve avanelerinin seviyesiz, temelsiz, kirli siyasetine sizde bizde maruz bırakılıyoruz. Rabbim ıslah etsin..
  Cevapla
 • Vatandaş 5 gün önce Şikayet Et
  Açık olan neyi ıspatlıyacak, Habur, Dolmabahçe, Öcalan,ın kardeşinin TRT,ye çıkarılması, terörist Salim Müslim,in kırmızı halılarla karşılanmadı, kendi ağzından itiraf ettin, Osla,da görüşme yapılmadını sağlamak,daha çok var..
  Cevapla
 • İskenderun lu 5 gün önce Şikayet Et
  Adamsın Sayın Başkanım iyiki bu ülkemize senin gibi biri Başkanlık ediyor. Ülkemizin belini doğrulttun düşmana ezdirmedin. Daha ne ister bu millet senden Allah senden ve ekibinden Razı olsun tabi ki Devlet Bahçeli ve ekibinden de...
  Cevapla
 • Misafir 5 gün önce Şikayet Et
  biri birlerinden bulsunlar tayyipbabaya bulaşmasınlar
  Cevapla
 • Asdf 5 gün önce Şikayet Et
  Bay Kemal, 1.Sen kendin PKK ağzı ile Kürt seçmenden oy istiyorsun. 2.Senin eşin pkklı cenazelerinde. 3.Senin has adamın her yıl PKK'nın kurulduğu köyü ziyaret ettiğini açıklıyor. 4.Darbeseverler hepsi partinin çatısı, koruması altında. Kalmış Reis'e eleştiri yapacağına aynaya bak bence
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Abdulkadir Selvi'den yeni kabine ve Mehmet Şimşek'le ilgili çarpıcı kulis
Erdoğan ne dediyse o! 10 gün önceki öngörüsü tek tek gerçekleşiyor: ‘Devran değişiyor’