Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyon ve hayat pahalılığı meselesi tüm dünya gibi bizim de başımızı ağrıtan husustur. Enflasyon hususunda vatandaşlarımızın karşılaştığı sıkıntıların farkındayız. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz" dedi.

GİRİŞ 03.03.2024 18:31 GÜNCELLEME 03.03.2024 19:27
Bu Habere 154 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da “Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Buluşması”nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Hedeflerimizden kopmadık. Turizmde 2023 yılını rekor ziyaretçi sayısı ve geliriyle kapattık. Bu sene hedefimiz 60 milyon turist sayısı ve 60 milyar dolar turizm geliri. İhracatta yakaladığımız ivme hız kesmeden devam ediyor. Tarihimizin en yüksek rakamına ulaşmıştık. Ocak ve şubat ihracat rakamlarımız oldukça iyi geldi. 

ENFLASYON MESAJI

Büyüme tarafında da olumlu tablo devam ediyor. Milli gelir 1 trilyon doları geçti. Geçtiğimiz sene yüzde 4.5 büyüme oranıyla Avrupa Birliği ülkeleri içinde ilk sırada yer aldık. Çok kritik bir psikolojik eşiği daha aşmayı başardık. Daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Enflasyon ve hayat pahalılığı meselesi tüm dünya gibi bizim de başımızı ağrıtan husustur. Enflasyon hususunda vatandaşlarımızın karşılaştığı sıkıntıların farkındayız. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz. Fiyat istikrarından taviz vermeden büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz. 

"MİLLETİMİZİN VERİLMİŞ SADAKASI VARMIŞ"

Türkiye olarak son yıllarda elde ettiğimiz kazanımların arka planında siyasi istikrar ve güven ortamının korunması vardır. Biz tüm bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. 14 -28 mayıs seçimleriyle ülkemizin güven ve istikrarını hedef alan senaryoyu yırtıp attık. Türkiye'yi birlikte yönetmekten bahsedenlerin, Halil İbrahim sofrası kurduk diyerek milletin gözünü boyayanların kendi içlerindeki kavgayı, rekabeti örtmek için hayal satanların he hallere düştüklerini hepimiz görüyoruz. Şahsi çıkarları üzerinde ittifak yapanlar esen ilk rüzgarda darmadağın oldular. Demek ki milletimizin verilmiş sadakası varmış. Milletimiz 14-28 mayıs tercihiyle kazanımlarına sahip çıkmıştır. Ülkemiz altın değerinde bir 5 yıl daha kazanmıştır. Bunu en doğru en etkili şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. 

"SON 5 SENEDİR ACI GERÇEKLE YÜZLEŞİYORUZ"

Bir taraftan 6 Şubat'ta yaşadığımız büyük felaketin izlerini silerken bir taraftan ülkemizi afetlere karşı hazırlıklarını tamamlamamız gerekir. Muğla'da İzmir'de Hatay'da yıllardır Ankara ve İstanbul'da son 5 senedir acı gerçekle yüzleşiyoruz. Bu şehirlerde insanımızın daha fazla zorluk çekmemesi için biz sorumluluk üstlendik. Belediyelere ait olan hizmetleri biz yaptık. Marmaris ve Fethiye Körfezi'ni balçıktan temizlemek için gemi gönderdik. Turizmle birlikte diğer alanlarda da şehirlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Marmaris başta olmak üzere Muğla'mızı da gerçek belediyecilikle buluşturmayı hedefliyoruz. 

KAYNAK: HABER7
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 154
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  Sorunun kendisi sensin ve senin yıllarca inat ile sürdürdüğün yanlış politikalar. Düzeltmeye de niyetin söylemden başka eylemin yok. Nasıl çözeceksin ? Yalan söylemen ile çözülmediği kesin. Enflasyon düşmüyor , ihracat ile büyümüyoruz hala tüketim ve inşaat ile büyüyoruz daha önceki 22 senede olduğu gibi. Hayal dünyasından çıkamadan öleceksin.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  muhtarlıklara verilen maaş çok fazla birileri doğru söylüyor her işimizi nüfus müdürlüğünden hallediyoruz kör muhtarlığına bir şey diyemiyorum kamuda tasarruf yok partiler çoğaldı ne gereği var bütçe düşmanları sivaslı
  Cevapla
 • murat 1 ay önce Şikayet Et
  iktidar olunca yaparsınız 22 senedir iktidar çözemedi
  Cevapla
 • Kozanlı 1 ay önce Şikayet Et
  Şehir muhtarlığını lağvedin, siyasi partilere yardımı %50 düşürün, seçime gidiyoruz 50 parti var!! Kamuda tasarruf yapın!!
  Cevapla
 • toprak 1 ay önce Şikayet Et
  tarım kredi kooperatifleri diger marketlerden ne farkı var bn dün gittim vatandaşın biri bir hafta önce zeytin 135 tlde 175 tl olmuş dedi bence marketlerin birbirinden farkı yok 58 selamlar. Bunlara kapatma cezası vereceksin para cezası veriliyorda ne oluyor yine bizden cıkarıyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de 2 kız çocuğuyla buluşmaya giden şahsa 3 polis kurşun yağdırdı!
Ağaçlar devrildi, minareler yıkıldı! Yurdu fırtına vurdu