Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi dünya basınında

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu arasındaki görüşme, dünya medyasında geniş yankı buldu.

Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi dünya basınında
Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi dünya basınında
GİRİŞ 05.05.2016 10:17 GÜNCELLEME 05.05.2016 17:32
Bu Habere 126 Yorum Yapılmış

Dünya basını, AB ile Türkiye arasındaki vize muafiyetini manşetlerine taşıyacakken, AK Parti'nin kongre kararı alması öne çıktı.

AP ve Reuters ajansları, kongre kararını abonelerine son dakika olarak duyurdu.

Financial Times gazetesi, Erdoğan ve Davutoğlu'nun yaklaşık bir buçuk saat görüştüğünü ve görüşmeden kongre kararı çıktığını duyurdu.

Daily Mail gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında gerginlik olduğunu ve gerginliğin giderilmesi için kongreye gidileceğini belirtti.

Almanya'da yayımlanan Frankfurter Alge-Maine gazetesi, iki lider arasındaki görüşmeyi okurlarına duyurdu ve liderlerin ulaşılacak hedef konusunda değil, yöntem konusunda fikir ayrılığı yaşadıklarını yazdı.

Fransa'da yayın yapan Le Monde gazetesi de, Türkiye ile AB arasındaki yakınlaşmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında görüş ayrılığına neden olduğunu belirtti.

The New York Times gazetesinin, "Başbakan Davutoğlu, Erdoğan'la kan davasında kenara çekiliyor. Davutoğlu'nun kararı, Erdoğan ile iktidar mücadelesinin ardından geldi" başlığını kullandı.

ETİKETLER
ahmet davutoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 126
 • m. ali 5 yıl önce Şikayet Et
  abd ab bölemediniz karşınızda cumhur başkanı var akıllı halk var
  Cevapla
 • muratti 5 yıl önce Şikayet Et
  Başkanlık sistemine acilen geçilmeli....o zaman bu tartşmalar biter...
  Cevapla
 • hakkı kul izmir 5 yıl önce Şikayet Et
  iki yol arkadaşlığı sona erip yolumdan çekil arkadaşlığına dönüştü.Ak partide genel kurultay yapılır delegeler oy çokluğu ile kimi istiyorsa o partinin genel başkanı olur.Başkaları ve cumhurbaşkanıda bu görüşe saygı duyar ve saygı duymak zorundadır.Hayır ben bunu istemiyorum diyemez.çoğunluğun demokrasi kararını es geçmiş ve istişare kararını çiğnemiş olur.Şahsi görüşü ön planda tutmuş olur.Buda islamı açıdan büyük tehlikedir.
  Cevapla
 • saffet kara 5 yıl önce Şikayet Et
  beyler reis ne derse o olur boşuna polemik yapmayın 14 senedir adam dediğini yaptı ve bugün yurdumuzçok kıyak bir dönemdeyiz gerek içerde gerek dışarda dünyada sözümüz geçiyor akıllı olun boş konuşmayın arıza olur ama ak parti yıkılmaz hiç merak etmeyin
  Cevapla
 • ali 5 yıl önce Şikayet Et
  baron medyası
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fethin simgesi 'kılıçla hutbe' yine zorlarına gitti!
Siyonistler Filistinli bir kişiyi aracından indirip linç etti!