Paraşüt kazasında yaralanan turist öldü

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde dün meydana gelen 2 ayrı deniz paraşütü kazasında yaralanan 4 Alman turistten biri yaşamını yitirdi.

Paraşüt kazasında yaralanan turist öldü
Paraşüt kazasında yaralanan turist öldü
GİRİŞ 17.09.2014 17:19 GÜNCELLEME 17.09.2014 17:19

Dün Gündoğdu Mahallesi Aktaş mevkisinde Alman turistler 27 yaşındaki Roman Matz ve 30 yaşındaki Antje Cohn ile 74 yaşındaki Wolfgang Hofele ve Josef Kühn'in bulunduğu 2 ayrı deniz paraşütünün deniz motoruna bağlı halatları, rüzgarın etkisiyle koptu. Paraşütlerin kontrolden çıkması üzerine Matz ve Cohn, Aktaş Balıkçı Barınağı yakınında kayalıklara, Hofele ve Kühn ise deniz kıyısında araziye düştü. Yaralanan Alman turistler, Side Anadolu ve Bilgi hastanelerinde tedaviye alındı. Side Bilgi Hastanesi'ndeki yaralılardan Josef Kühn, sabaha doğru yaşamını yitirdi.

Kazayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Bilgi Hastanesi'nde yatan Alman vatandaşı Josef Kühn, tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Üç yıldır görev yaptığım sürede ilk defa böyle bir kaza meydana geldi. Umarım bu tür kazalar bir daha yaşanmaz dedi.

Kazanın meydana geldiği bölgenin Özel Çevre Koruma Bölgesi olduğunu hatırlatan Kaymakam Bulgurlu, Kazaların yaşandığı iki ayrı firmanın bu işi ruhsatsız yaptığı bilinmektedir. Durum cumhuriyet savcılığına intikal etmiştir. Savcılığın talimatı üzerine jandarma gereken her tür tedbir işlemini yapacaktır. Buna uymayanlar varsa idari olarak tespiti yapılıp yasal işlemler yapılacaktır diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tablo ağırlaştı! Bilim Kurulu'ndan koronavirüs kararı: En az 1 hafta yasak
ABD'nin alçak planı: Filistin'de darbe yapacak