Her yer sağlık topu

Fitness aletleri kafanızı karıştırmasın. Hangi sağlık topunun ne işe yaradığını Technogym Arke antrenman kiti üzerinden açıklıyoruz.

Her yer sağlık topu
Her yer sağlık topu
GİRİŞ 27.02.2012 14:34 GÜNCELLEME 27.02.2012 14:34

Technogym Arke, 360 derece hareket sağlayarak bütün vücudu harekete geçirme özelliğiyle kullanıcılarının anne karnındaki ve bebeklik dönemlerindeki ilk hareketlerini yeniden yapmasına imkân vererek vücutlarının tıpkı bir bebeğin vücudu gibi esnek ve sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Technogym, kendi bünyelerindeki Technogym Bilim Merkezi tarafından tasarlanan ve teknolojiyi en üst sınırında kullanarak geliştirdiği yepyeni ürünlerle teknolojide çığır açmaya devam ediyor. American College of Sports Medicine (ACSM), Arke’nin 2011’de fonksiyonel çalışmalarda ön görülen üst düzey fitness çalışması olduğunu kabul etmiştir.

Technogym Arke Fonksiyonel Kit; hava, su, toprak ve ateş elementlerinden yola çıkılarak geliştirildi. Bu dört ayrı kategorinin içerisinde sağlığınızı olumlu yönde etkileyen, kendinizi bedenen daha iyi hissetmenizi sağlayan farklı ekipmanlar bulunuyor.

Hava kategorisi sarı, ateş kategorisi kırmızı, su kategorisi mavi, toprak kategorisi ise yeşil renkte ürünlerle simgelendi. Doğanın renkleri ürünlere yansıtılarak, çalışmalara renk katılması amaçlandı.

Hava kategorisinde; wellness topu, sağlık topu ve hava topu, toprak kategorisinde; stabil disk, denge damı, kettle blok, denge pedi, köpük roller, su kategorisinde; su topları, water8ball, ateş kategorisinde ise pendulum ve twin clubs adlı hepsi birbirinden fonksiyonel ürünler yer alıyor.

İki ayrı versiyonu bulunan Technogym Arke Fonksiyonel Kit’in, Duvara Monte Edilebilen Seri’si yerden kazanmanızı sağlıyor. Bir diğer versiyonu olan Taşınabilir Seri’si ise her istenilen noktada kullanılabiliyor. Bu sayede spor tutkunlarına cazip ve güvenli fonksiyonel mekânlar sağlanıyor.

Technogym Arke Fonksiyonel Kit ile fonksiyonel çalışmalara hazır olun

Wellness Topu

Maksimum 1600 kg’a kadar kontrollü olarak dayanıklılık gösterebilen bir yapıya sahiptir. Ancak maksimum 150 kg’a kadar olan bireylerin kullanmaları öneriliyor. Patlamaz plastikten yapılmış olan top, vücudunuza esneklik kazandırıyor.

Hava Topu

Vücudunuzun dayanıklılığını artırıp stabilizasyonu artıran, aynı zamanda da çocuklar ve atma-fırlatma çalışmaları yapan yetişkinler için uygun bir egzersiz modeli olarak piyasaya sunuluyor.

Sağlık Topu

Isınmada, dinamik esneklik çalışmalarında, rehabilitasyonlarda, karın-kalça ve sırt antrenmanlarında ve bir bölgeyi kuvvetlendirmek istediğinizde kullanabileceğiniz eşsiz bir ekipman olarak Technogym Arke Fonksiyonel Kit’in içerisinde yer alıyor.

Köpük Roller

Hem stabil hem de stabil olmayan alanlarda kullanılabilme özelliğine sahip, her yere taşınabiliyor. Denge ve stabilite çalışmalarında, ayrıca esneklik egzersizlerinde kullanılabildiği gibi Self-Myofascial çalışmaları adı verilen sinir sistemine olumlu etki eden bir egzersiz türü için ideal bir ekipman olarak geliştirilmiştir.

Denge Damı

Denge aktivitelerinde, vücut ağırlığı yapılan çalışmalarda, kas stabilizesini sağlayabilmek için uygun bir ekipmandır. Dengeli ortamlarda kaslarınıza direnç kazandırdığı gibi stabil olmayan alanlarda da kaslarınızı güçlendirebiliyor.

Stabil Diskler

Tüm bilek-diz-kol-omuz için denge ve kuvvet çalışmalarında bu bölgelerin güçlenmesini sağlıyor. Stabil disklerle yapılan çalışmalar sonrasında daha iyi bir dengeye sahip olmanız amaçlanıyor.

Denge Pedi

Kaygan olmayan bir zemine sahiptir. Eklemlerdeki güç kazanımını artırıyor. Bilek ve ayak çalışmalarında rahat kullanımı ile sporunuzun önemli bir parçası haline geliyor. Çorap ya da çıplak ayakla kullanıldığında çok daha iyi bir sonuç alınabiliyor. Denge pedi hassas yapısı ile diz ve ayak egzersizlerinde dizinizi koruma özelliğine de sahiptir.

Kettle Bloklar

Özellikle üst düzey çalışmalarda ve tüm yüzme aktivitelerinde kullanılabiliyor.

Su Topları

İçindeki su sayesinde ekstra efor sarfetmenizi sağlayarak kaslarınızı güçlendiriyor. Technogym’in ürünü Water8Ball’u kullananlar birçok egzersizi yapabilme fırsatı buluyor. Water8Ball, bacak çalışmalarında kuvvetlendirme görevi görüyor.

Twin Clubs

Ağırlık barı olarak da kullanılabiliyor ve üst bölgenin hareketliliğinde büyük fayda sağlıyor. Tüm vücut kaslarınıza hakim olabilmeniz için yapılan çalışmalardır.

Pendulum

Gövde-sırt ve kalça aktivitelerinde, üst bölgenin itme ve çekme performansını artıyor. Değiştirilebilir ve ayarlanabilirliği ile farklı kullanıcılara hitap edebiliyor.

KAYNAK: MENSHEALTH.COM
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Karar'dan 'Erbakan' çarpıtması! 'Ev hapsinde öldü' dediler, arkasından Kılıçdaroğlu çıktı
Fenerbahçeli taraftar hakemi tehdit etti!