Patrik Bartholomeos'tan iftar duası

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği(TOFD)'nin düzenlediği iftara katıldı.

Patrik Bartholomeos'tan iftar duası
Patrik Bartholomeos'tan iftar duası
GİRİŞ 30.07.2013 00:34 GÜNCELLEME 30.07.2013 00:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Derneğin Ataköy'deki binasında düzenlenen iftara, aralarında Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, avukat Kezban Hatemi, gazeteci Hakan Çelik gibi isimlerin de bulunduğu yaklaşık 120 davetli katıldı.

BARTHOLOMEOS: "BEDENİMİZDEKİ ENGELLER KALBİMİZİN SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEZ"

İftar öncesinde dua okuyan Bartholomeos, "Bedenimizdeki engeller kalbimizin sevgisini engellemez, engelleyemez. Biz buna samimiyetle inanıyoruz ve sizden güç alıyoruz. Tüm kalbimizle her zaman yanınızdayız. Sizlerin bizler için duacı olmanızı dilerim" diye konuştu.

HATEMİ: RUHBAN OKULU'NUN AÇILMASI İÇİN DE DUA EDELİM

İftara katılan Prof.Dr. Hüseyin Hatemi de "Hiçkimse birbirinin inancına karışamaz. Allah'a inandıktan sonra hepimizi biriz. Aynı Allah'a ibadet ediyoruz" şeklinde konuştu. Mısır ve Suriye'deki kardeş kavgasının bitmesi için dua edilmesini isteyen Hatemi, "Fitnelerin sona ermesi, dünyada sevginin hakim olması ve bunun alameti olarak inşallah Ruhban Okulu'nun açılması için de dua edelim" dedi. İftarın ardından Omirlik Felçlileri Derneği, Patrik'e engelliler tarafından yapılan hediyeleri sundu. Patrik Bartholomeos da dernek başkanı Ramazan Baş'a kol düğmeleri hediye etti. Bartholomeos yemeğe katılanlarla fotoğraf çektirdi.

HER YIL ORTALAMA 2500 KİŞİ FELÇ KALIYOR

Her yıl kazalar sonucu ortalama 2500 kişinin felç kaldığını belirten Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği(TOFD) Başkanı Ramazan Baş, engellilerin yaşadığı sorunlara değindi. Sağlık, sosyal yaşama katılım gibi sorunların yanı sıra, erişilebilirlik ulaşım gibi problemlerin olduğuna dikkat çeken Baş, "Türkiye genelinde birçok yerde erişimle, ulaşılabilirlikle ilgili birçok çalışmalar yapılırken yaşam yine engellerle dolu. Bunun en büyük nedeni belediyelerin engelli standardına uygun olmayan projelere ruhsat vermeleri. Evrensel tasarımı olmayan projelere ruhsat vermeye son verebilirsek bu sorunlar da daha olumlu gelişme gösterilecektir" şeklinde konuştu.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Fener Rum Patriği
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • burak şişman 6 yıl önce Şikayet Et
    !!??!!. bizde kendine dua ediyoz bian evvel dönsün diye
    Cevapla
  • ekrem kehribar 6 yıl önce Şikayet Et
    şu yalakalıklık. nezaman son bulacak yarab.dünyada müslüman kanı döktürenlerin timsah gözyaşı.zamanın papazları hahamlar peygamberimize gelirler ya muhammed bizde Allah'a inanıyoruz aramızdaki fark nedir.Hemen ayet nazil oluyor ey habibim ey resulun söyle onlara Allah'a inanıyorlarsa sana tabi olsunlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakanlık 81 ile genelge gönderdi: Lokanta, restoran kafe vb. İşyerlerine düzenleme
Türk uzmanlar haftalar önce uyarmış