Yalçın Küçük: Baykal da mahkemeye gelmeli

Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv'de yapılan aramalar sonrasında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 13 sanık hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi.

Yalçın Küçük: Baykal da mahkemeye gelmeli
Yalçın Küçük: Baykal da mahkemeye gelmeli
GİRİŞ 11.09.2013 12:15 GÜNCELLEME 11.09.2013 12:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki büyük salonda yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük ile gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Doğan Yurdakul'un da aralarında bulunduğu 11 tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada, celse arasında mahkemeye gelen evraklar ile celse arası alınan ara kararlar okundu.

Bunun üzerine söz alan tutuklu sanık Yalçın Küçük, celse arasında tanık sıfatıyla talimatla Ankara'da ifadesinin alınmasına karar verilen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın mahkemeye gelmesi gerektiğini savunarak, şunları söyledi:

''Kararı gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu Silivri'de olmayan bir usuldür. Bu mahkeme Silivri yargılamalarının altına düşmemeli. Hilmi Paşa, gizli tanıklar, milletvekilleri geldi huzurda dinlendi. Eğer siz böyle yaparsanız ben de kitaplarımda 'mahkeme Deniz Baykal'ı benden kaçırdı' yazarım. Baykal düğünlere gidebiliyor, sapasağlam. Duruşmaya neden gelmiyor. Ankara'da değil buraya benim önüme gelerek ifade vermesini talep ediyorum.''

Mahkeme Başkanı Hikmet Şen ise Baykal'ın avukatının Ankara'da ifade verilmesini istemesi üzerine, bu talebi kabul ettiklerini belirtti.

Duruşma, bir önceki ara karar doğrultusunda savunma tanıklarının dinlenilmesiyle devam ediyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Ahmet Gül 6 yıl önce Şikayet Et
    düğüm çözülmeye başlıyor ! CHPnin kuyruğu sıştı !. Dikkat edin Baykala birşey olmasın ! CHPden her şey beklenir !
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Günün gazete manşetleri
Son dakika: Beklenen açıklama geldi! Hafta sonu hangi illerde sokağa çıkma kısıtlaması olacak?