Kartal'da kıdem tazminatı yürüyüşü

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "İşçi arkadaşlarımızın yıllarca çalışarak elde etmiş olduğu kıdem tazminatlarına el süremezsiniz. Bu DİSK'in kırmızı çizgisidir" dedi.

Kartal'da kıdem tazminatı yürüyüşü
Kartal'da kıdem tazminatı yürüyüşü
GİRİŞ 01.11.2013 00:25 GÜNCELLEME 01.11.2013 00:25
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kartal Köprüsü üzerinde toplanan DİSK üyeleri, pankart açıp bir süre slogan attı. Spor Caddesi'ni trafiğe kapatarak yürüyüşe geçen grup üyeleri, Kartal Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında polis ekipleri, yoğun güvenlik önlemi aldı.

Kartal Meydanı'nda grup adına basın açıklaması yapan DİSK Genel Başkanı Beko, "Kıdem Tazminatı Fonu" ile ilgili çalışmalara tepki göstererek, buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Bu durumu engellemek için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Beko, şunları kaydetti:

''Bizim işçi arkadaşlarımızın yıllarca çalışarak elde etmiş olduğu kıdem tazminatlarına el süremezsiniz. Bu DİSK'in kırmızı çizgisidir. Konfederasyonumuzun bu kıdem tazminatlarının kaldırılmasına veya fona devredilmesine izin vermesinin mümkünü yok. Biz de kesinlikle buralarda onay makamı olmayacağımızı, bir kez daha iletiyoruz. Siz sıcak odalarda, sıcak salonlarda kıdem tazminatının pazarlığını yaparken, biz yollarda sizlere karşı demokratik tepkimizi koyabilmek için, Türkiye'nin her tarafında alanlara çıkarak, kıdem tazminatımızı para babalarına peşkeş çektirmeyeceğiz."

Açıklamanın ardından, eylem sona erdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Kültigin 10 yıl önce Şikayet Et
  Hadi canım, hadi canım... Kıdem tazminatını da CHP kaldırıyor değil mi? Veya kahrolsunlar bunlar hep gezicilerin işi! Akepe'nin bu işte hiiiç suçu yok, başbakanım çok yaşa!
  Cevapla
 • Adem ÖZDEMİR 10 yıl önce Şikayet Et
  işçiye düşmanlık bu kin niye?. kıdem tazminati bu şekilde teklif edilmesi çalışanlara hakerettir. eğer bu yasa çıkarsa işçinin bittiği andır. devlet sosyal devlet olmaktan çıkar.çalışma bakanının işçi düşmanlığını bu kinini anlamış değilim.
  Cevapla
 • hasan yılmaz 10 yıl önce Şikayet Et
  taşeron firma elemanları kadro istemesinler. çünkü bu kafa tekrar seçildiğinde memuruda işçiyide taşeron firma elemanı yapıp rotasyona tabi tutacaktır
  Cevapla
DİĞER HABERLER
“Bu işlerin tamamı güçlü siyasi irade ile mümkün oldu”
Uluslararası Adalet Divanı'nda söz sırası Türkiye'de!