Bu bir tesadüf mü?: Çok konuşulacak 17 Aralık iddiası

Anadolu Ajansı Arapça Yayınlar Müdürü, Turan Kışlakçı, 17 Aralık'ta yapılan İstanbul merkezli operasyonun tarihi ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

GİRİŞ 27.12.2013 14:11 GÜNCELLEME 27.12.2013 16:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Anadolu Ajansı Arapça Yayınlar Müdürü, Turan Kışlakçı, A Haber'de Banu El'in sunduğu Gündem Özel programında 17 Aralık sürecini Başsavcı Turan Çolakkadı'nın açıklamaları ve Operasyonun Ortadoğu'daki dengeleri eşliğinde yorumladı.

ORTADOĞU'DA DARBELER ARTIK YARGI ELİYLE YAPILIYOR

"Geçmiş dönemlerde Ortadoğu'da darbeler yüzyılı vardı, ordu ciddi rol alıyordu sonra işadamları darbelerde rol aldı. Yeni dönemde Ortadoğu'daki bütün değişimlerde yargı rol alıyor. Yemen'de yargı devrede, Mısır'da yargıçlar devrede, Tunus'ta yargıçlar devrede, Libya'da yargıçlar devrede. Irak'ta Suriye'de, Mısır'da Tunus'ta orduların imajı kirlendiği için artık ordu kartı oynanmıyor çünkü halk nezdinde ordunun itibarı kalmadı. Bu coğrafyada darbeler artık yargı eliyle yapılıyor. Ortadoğu bir yol ayrımında ya demokrasiyi özgürlüğü seçecek, ya iç savaşı seçecek. Bu coğrafyada demokrasinin özgürlüğün oturması için Erdoğan'ın orada kalması gerekiyor. Erdoğan'la birlikte bir özgürlük mücadelesi olacaktır. Yeni bir Şark doğuyor"

17 ARALIK TARİHİ TESADÜF MÜ?

Ayın 17'sinde başlayacak bir operasyon. Arap Baharı hangi tarihte başladı. Tunuslu genç kendini hangi gün yaktı, 17 Aralık'ta. Varil bombaları saldırısı 17 Aralık, İhvan'a yönelik raporların hazırlığının yapıldığı tarih 17 Aralık, bütün bunları bir araya getirdiğinizde bunlar bir tesadüf olamaz.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • cevherkul 6 yıl önce Şikayet Et
  Darbeci . kim olursa olsun nereden gelirse gelsin cezalandırılmalıdır.
  Cevapla
 • yeniedebiyatçı 6 yıl önce Şikayet Et
  Yeniedebiyat-çı. Ha ha haaa:))) Yahu ben de 17 Aralık'ta yemek yemiş çay içmiştim. Arap Baharı'nın tarihinden başka önemli bir olay var mı burada? YOK. Tabii diğerleri önemsiz demiyorum ama tarihsel açıdan önemli bir kilometre taşı mı bu? 16 veya 18 Aralık'ta da dünyada neler oldu neler bakalım. Ayrıca Türkiye ve Ortadoğu'da önemli olmayan, bir şeylere tesadüf/tevafuk etmeyen bir gün, bir tarih var mı yav? Komik bir iddia.. :)
  Cevapla
 • atilla ersöz 6 yıl önce Şikayet Et
  Âl-i İmrân / 54. Vemekerû vemekera(A)llâh(u)(s) va(A)llâhu ḣayru-lmâkirîn(e) Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.[90] *
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Katar'dan gelen koronavirüs haberi herkesi endişelendirdi! En kötü gün
Başkan Erdoğan'dan dünyaya mesaj!