Bir baraj daha alarm veriyor!

Nilüfer barajı ile birlikte Bursa'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Doğancı Barajındaki doluluk oranının yüzde 22'lere düşmesi vatandaşları korkutuyor.

Bir baraj daha alarm veriyor!
Bir baraj daha alarm veriyor!
GİRİŞ 09.02.2014 16:46 GÜNCELLEME 09.02.2014 16:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kuraklık tehlikesi Türkiye'nin gündeminde yer alırken, Bursalıların içme suyunu karşılayan Doğancı barajında su seviyesi iyice düştü. Son yapılan ölçümlerde barajda doluluk oranı yüzde 22'lere kadar geriledi. 314 metre kota sahip barajdaki suyun çekilmesi dolayısıyla barajda suyun çekildiği yerlerin büyüklüğü görenleri korkutuyor. Barajın büyük bir çoğunluğunda suyun kalmadığını son çekilen fotoğraflar kanıtlıyor. Son yılların en düşük su seviyesine ulaşan barajın vatandaşları tedirgin de ediyor. Barajdaki su seviyesini gösteren fotoğrafları çeken Orhan Turhan, "Su seviyesi ciddi bir şekilde düştüğü fotoğraflarla belli oluyor. Uzun zamandır böyle bir durum görmemiştim. Ben sürekli baraja gelirim. Ama bu kadarını ilk defa gördüm. Su seviyesinde ciddi tehlike olabilir" dedi.

Öte yandan, Bursa'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Nilüfer barajında doluluk oranının yüzde 60 olduğu öğrenildi.

YORUMLAR 1
  • kor san 10 yıl önce Şikayet Et
    DOĞAL ÇEVRE. türkiye ileriye dönük projeler ve politikalar üretemiyor. şuan yaşadığımız siyasi sosyal eğitsel vs sorunların temelinde bu yatar. araştırmalar yapılamiyor. sürekli yama yama nereye kadar be kardeş.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Messi hıçkıra hıçkıra ağladı! Ayağının son hali şoke etti
EURO 2024'e damga vuran kadro açıklandı: İlk 11'de 3 Milli futbolcu