Operasyon Ankara'ya sıçradı

Ankara Emniyet İstihbarat Dairesi'nde 4 polis müdürü gözaltına alındı.

Operasyon Ankara'ya sıçradı
Operasyon Ankara'ya sıçradı
GİRİŞ 08.04.2014 18:34 GÜNCELLEME 08.04.2014 19:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Adana Cumhuriyet Savcılığı, MİT TIR'larını durduran paralel yapıya dönük soruşturması kapsamında İstihbarat Daire Başkanlığında görevli 4 polisin ifadesine başvurulmasını istedi.

Ankara Talimat Savcısı Mustafa Saylam'a, talimatla ifade alınmasına ilişkin yazı gönderildi. Mustafa Salyam ise dün adı geçen dört istihbaratçıyı ifadeye çağırdı.

İstihbaratçılar önümüzdeki günlerde talimatla ifade verecek. Edinilen bilgiye göre, 4 istihbaratçı için herhangi bir gözaltı ve yakalama kararı bulunmuyor.

TIR SORUŞTURMASINI DA AYNI SAVCI YÜRÜTÜYOR

Edinilen bilgiye göre Adana'daki dinleme iddialarına ilişkin soruşturmayı Cumhuriyet Savcısı Ali Doğan yürütüyor. Ali Doğan; MİT TIR'larına yönelik operasyon yapan Cumhuriyet Savcısı, Emniyet ve Jandarma İstihbaratçılarına yönelik soruşturmayı da yürütüyor. İki soruşturmayı aynı savcının yürütmesi olaylar arasında hukuki ve fiili bağ olması ihtimalini güçlendirdi.

KAYNAK: STARGAZETE
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • tolgaa 6 yıl önce Şikayet Et
    ..... idamdan sonra en büyük ceza neyse o verilsin hatta idam olsa çok daha iyi olurdu ama ..
    Cevapla
  • Murat Rüzgar 6 yıl önce Şikayet Et
    muradım. Büyük bir heyecanla ve coşkuyla vatana ihanet edenlerin ibret olacak sonlarını görmek istiyorum.Hükümetin yapabileceği en büyük icraatlarından biri olarak adlediyorum bunu !!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MEB'den okulların açılmasıyla ilgili son dakika açıklaması
Türkiye'nin son adımıyla ilgili çarpıcı yorum: İkinci Sevr'i yırtıp attık