Raylara düşen bebek ölümden döndü

İzmir'de bebek arabasıyla trenden indirilmek istenen 8 aylık Erdem Mertyüz, trenle istasyon platformu arasına düştü.

GİRİŞ 16.06.2014 00:25 GÜNCELLEME 16.06.2014 00:51
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Olay, Gaziemir İZBAN İstasyonu'nda bugün saat 17.20 sıralarında meydana geldi. Denizli'den hareket edip İzmir'e gelen yolcu treni, İZBAN İstasyonu'na yanaştı. Yolculardan bir kadın elindeki bebek arabasıyla trenden inmek istedi. Bu sırada bebek arabasının önündeki boşluktan kayan 8 aylık Erdem Mertyüz, trenle istasyon platformu arasındaki boşluğa düştü. Annenin yardım çığlığını duyanlar, istasyondaki görevlilere haber verdi. Raylara inen görevlilerle istasyondakiler, minik Erdem'i yukarıya çıkarttı. Ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılıp tedaviye alınan Erdem Mertyüz'ün durumunun iyi olduğu bildirildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olaya tanık olan ve fotoğraflayan gazeteci Feyzi Hepşenkal, kişisel bloğunda bu durumu paylaştı. Hepşenkal bloğunda olayı şöyle anlattı:

"İZBAN'la tam Gaziemir istasyonuna geldiğimizde, karşı perondaki trenin önünde bir hareketlenme oldu. Feci bir manzara ile karşılaşma ihtimali ürkütse de, kapılar açılır açılmaz koştum. Trenle peron arasındaki boşluğun içinde çok sayıda insan vardı. Az sonra bir bebek kucakta çıktılar. Yara bere izi yoktu bebekte. Annesi ve yakınları ise perişandı. Öncelikle belirteyim. Olayın yaşandığı tren TCDD'ye ait.

Denizli'den geliyor. En önemlisi, tren durup kapılar açılmadan uzanan panel köprüleri yok. Haliyle tren ile peron arasında ciddiye alınması gereken boşluk oluşuyor. Belki biraz da kod farkı var. İşte bebeğin annesi de, çocuğun arabasını çıkarmak isterken, tekerleği takılıyor. Araba yana eğiliyor ve sekiz aylık bebecik aradan kayıp, boşluğa düşüyor. Demek ki, daha çok önlem ve daha fazla dikkat gerekiyor."

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • H.Vatansever 7 yıl önce Şikayet Et
    Emniyet Kemeri. Pusetlerde hem omuzlardan hem de belden tutan emniyet kemerleri var. Lütfen...
    Cevapla
  • Temiz Bey 7 yıl önce Şikayet Et
    Bu kadar dikkatsizliğe ne denir yani ?. kimi yavrusuna gözü gibi bakar, kimide gözü başka yerde iken bakar !
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ordu'da skandal: Kuran-ı Kerim sayfalarını kesip konfeti yaptılar
Erdoğan duyurdu: Önümüzdeki günlerde müjdeleri açıklayacağız