Erdoğan, oğlu ve torunuyla market alışverişinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da oğlu ve torunuyla girdiği markette bir süre kalarak alışveriş yaptı.

GİRİŞ 19.10.2014 18:09 GÜNCELLEME 19.10.2014 18:09

Market önünde kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, yanına gelen çocuklara marketin bitişiğindeki pastaneden de pasta ikram etti. Erdoğan'ın, pastaneden torunuyla seçtiği bir pastayı da satın aldığı görüldü.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Erdoğan, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi. Erdoğan, fotoğraf çektirmek için yanına gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 25 dakika kadar süren market alışverişi ve vatandaşlarla sohbetin ardından geldiği sivil araçla ikametgahına döndü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile gerçekleştirdiği istişare toplantısına ilişkin, "İktidarların halkın temsilcileriyle bütünleşerek bu süreçleri sürdürmesi faydalıdır" dedi.

Erdoğan, Kısıklı'daki ikametgahından sivil bir araçla, oğlu Bilal Erdoğan ve torunu Mahinur Albayrak eşliğinde Kısıklı Meydanı'ndaki bir markete geldi.

AKİL İNSANLAR TOPLANTISINI YORUMLADI

Burada basın mensuplarının Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili sorusu üzerine bir değerlendirme yapan Erdoğan, "İktidarların halkın temsilcileriyle bütünleşerek bu süreçleri sürdürmesi faydalıdır. Sayın Başbakanın böyle bir toplantıyı yapmış olması kesinlikle faydadan hali değildir. Hayırlı olsun diyorum" dedi.

Erdoğan, Akil İnsanlar sürecinin kendi başbakanlığı döneminde başlatıldığını hatırlattı.

Sivil toplum kuruluşlarının, akademisyenlerin, özellikle de toplum içinden temsilcilerin sürece verdikleri desteğin çok faydasını gördüklerini anlatan Erdoğan, "Bu sürece onların katılmış olmalarının, destek vermiş olmalarının o süreçte de çok faydasını gördük, şu anda da faydalı olacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Başbakan Erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yol çalışması yaparken buldular!
Anlaşmayı Kral’dan gizlemişler