Mardin'de AK Parti Genişletilmiş İl Ar-Ge Başkanları Toplantısı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: "IŞİD'in yaptığının bu bölgeden yapılandan ne farkı var? Kurban eti dağıtan çocuğu balkondan aşağı atıyorsun. Başını arabayla eziyorsun. Bu insanlık mı Müslümanlık mı? Bunun sahiplenebilir tasvip edilebilir bir tarafı var mı?"

Mardin'de AK Parti Genişletilmiş İl Ar-Ge Başkanları Toplantısı
Mardin'de AK Parti Genişletilmiş İl Ar-Ge Başkanları Toplantısı
GİRİŞ 15.11.2014 16:38 GÜNCELLEME 15.11.2014 16:38

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "IŞİD'in yaptığının bu bölgeden yapılandan ne farkı var? Kurban eti dağıtan çocuğu balkondan aşağı atıyorsun. Başını arabayla eziyorsun. Bu insanlık mı bu Müslümanlık mı? Bunun sahiplenebilir tasvip edilebilir bir tarafı var mı?" dedi.

Erdem, Mardin'de bir otelde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Ar-Ge Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, geleceğe yönelik yol haritası çıkarmayı istediklerini söyledi.

AK Parti'nin en önemli özeliklerinden birinin istişare olduğunu belirten Erdem, genel başkanlarının talimatıyla da Ar-Ge birimi olarak ilk defa Ankara dışında bir araya geldiklerini ifade etti.

6-7 Ekim'de istenmeyen bazı olaylar ile karşı karşıya kalındığını aktaran Erdem, "Amacımız elbette Ar-Ge toplantısını yapmak, ancak bu toplantıyı burada yapmamızın asıl amacı yalnız değilsiniz, yanınızdayız demek için dertlerinizi ve sıkıntılarınızı dinlemek, paylaşmak için buradayız" dedi.

"Bugün Kobani'den gelenlere ev sahipliğini Türkiye yapıyor"

Birilerinin yıkarak hizmetleri engelleyerek siyaset yaptığını kaydeden Erdem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şehirlerimize götürecek memleketlerimizde değişime katkı verecek birtakım projeler ile karşımıza maalesef çıkmıyorlar. Yapılanları karalama, kapatma ya da yakma, yıkma, iftiralar ile siyaset yapıyorlar. Ama 6-7 Ekim'de özellikle bu bölgede siyaset yapanlar suçüstü edilmişlerdir. Gizlenecek bir tarafı yok. Kürdü, Kürde kırdırır hale geldiler. Maalesef bu bölgede gerçekten insanlar kendilerine zarar vermekten başka bir şey yapmıyor. İşte Suriye, Irak. Suriye'de Suriyeli, Irak'ta Iraklıyı öldürüyor. Kürt Kürdü öldürüyor. Öyle acayip bir çatışmanın sıcak olayların içerisinde bulunuyoruz. Bunların üstesinden gelmek gibi bir görevimiz var."

Türkiye'nin bir yıldız gibi parlamaya devam ettiğini dile getiren Erdem, "Allah'a şükürler olsun iyi ki Türkiye var. Türkiye olmasaydı Kobani sakinleri nereye sığınırdı? Bugün Kobani'den gelenlere ev sahipliğini Türkiye yapıyor. Geçmişte de oldu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin geliştiğini ve büyüdüğünü kaydeden Erdem, AK Parti iktidarı ile büyük değişimlerin yaşandığını ve yaşanmaya devam edeceğini anlattı.

Çatışmaların bölgede kimseye fayda vermediğini kaydeden Erdem, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu savaş bizim savaşımız değil. Bu savaş bizim huzurumuzu bozma savaşıdır. Biz bunlara müsaade etmeyeceğiz. Şimdi IŞİD'in yaptıklarını hangi Müslüman sahiplenebilir. Onların yaptığına bakınca insan insanlığından utanıyor. Müslümanlıktan utanıyor. En büyük zararı da Müslümanlara, İslam'a yapıyor. IŞİD'in yaptığının bu bölgeden yapılandan ne farkı var? Kurban eti dağıtan çocuğu balkondan aşağı atıyorsun. Başını arabayla eziyorsun. Bu insanlık mı bu Müslümanlık mı? Bunun sahiplenebilir tasvip edilebilir bir tarafı var mı?"

AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler ise bölgenin huzuru ve çözüm sürecinin devamının AK Parti iktidarının varlığına bağlı olduğunu dile getirerek, AK Parti'nin bölgelerdeki huzur, barış ve kardeşliğin sigortası olduğunu kaydetti.

Toplantı basına kapalı devam etti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul merkezli 34 ilde, İzmir merkezli 28 ilde dev FETÖ operasyonu
Kendi otomobili kendisi üreten 23 ülke!