Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, Konya'da

Konya'da düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, "İslam dünyasının ve insanlığın en büyük sorunlarından biri insan hakları alanında. Buradan hareketle Hazreti Mevlana insanlığı tekrar barışa, huzura kavuşturacak çok değerli tespitler yapıyor. Bu yönüyle istifade etmemiz gerekiyor" dedi.

Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, Konya'da
Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, Konya'da
GİRİŞ 12.12.2014 18:51 GÜNCELLEME 12.12.2014 18:51

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Hukuk Fakültesinde gerçekleştirilecek "İnsan Hakları ve Hz. Mevlana" konulu konferans öncesi gazetecilere açıklama yapan Ergül, 7-17 Aralık tarihlerinin, Konya, Türkiye ve Dünya için çok önemli bir zaman dilimi olduğunu söyledi.

"Hazreti Mevlana evrensel bir değerdir" diyen Ergül, konuşmasını söyle sürdürdü:

"Onun Konya'da farklı yönleriyle anılması, tanıtılması çok önemli. Ben de kendi alanım itibariyle Hz. Mevlana'yı insan hakları alanındaki tespitler ve öneriler yönüyle ele alacağım. İslam dünyasının ve insanlığın en büyük sorunlarından biri insan hakları alanında. Hazreti Mevlana'nın yaşadığı dönem de bu döneme çok benzeyen, hatta bu dönemden daha ağır insan hakları sorunlarının olduğu, büyük çatışmaların olduğu, problemlerin olduğu bir dönem. Buradan hareketle Hazreti Mevlana insanlığı tekrar barışa, huzura kavuşturacak çok değerli tespitler yapıyor. Bu yönüyle istifade etmemiz gerekiyor."

Ergül, Hazreti Mevlana'nın her bilgi düzeyindeki insanın yararlanabileceği bir değer olduğunu ifade ederek "Çocuklarımıza ve gençlerimize tanıtmak vefa borcumuz. Bu noktadaki çabalarımızı her vesile ile artırmamız gerekiyor" diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Polise silah çeken belediye temizlik işleri müdürü tutuklandı
Rusya ayaklandı! Tehdit gibi açıklama: Telafisi olmayan zararlara neden olacak