Sinsi tuzak! Tanımadığınız kişiden sakın almayın!

Tacizcilerin ve dolandırıcıların yeni yöntemi, kartvizitlere uyuşturucu madde sürülmesi. Madde dünyanın en tehlikeli uyuşturucusu...

Sinsi tuzak! Tanımadığınız kişiden sakın almayın!
Sinsi tuzak! Tanımadığınız kişiden sakın almayın!
GİRİŞ 27.03.2015 17:23 GÜNCELLEME 27.03.2015 17:23
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, "burundanga" isimli uyuşturucu maddenin basit bir kart üzerine kolayca sürülebildiğini açıkladı.

Maddenin, cinsel taciz amaçlı kullanılan uyuşturucuya nazaran dört defa daha tehlikeli olduğu vurgulandı. Açıklamada kentte bir benzin istasyonunda bir kadının yaşadığı olaydan örnek verilerek konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Kentte bir benzin istasyonunda arabasına benzin doldurmakta olan bir kadının yanına gelen birisi boyacı olduğunu söyleyerek, hizmet amacıyla kibarca kartını sunuyor. Kadın kartı aldıktan sonra arabasına biniyor. Adam da başkasının kullandığı bir arabaya biniyor. Kadın, istasyondan çıkmaya hazırlanırken arkadaki arabanın da aynı anda istasyondan çıktığını ve kendisini takip ettiğini fark ediyor. Kadın, o anda başının döndüğünü ve nefes almakta zorlandığını hissediyor. Camı açmak isterken, adamın verdiği kartı alan elinden tuhaf bir koku alıyor. Arkadakilerin de nerdeyse kendi arabasına yapışırcasına yaklaştıklarını görüyor. O anda paniğe kapılan kadın, hemen hızlanmaya başlayarak bir park yerine giriyor. Ardından kadın aracının klaksonuna basarak imdat işareti vermeye çalışıyor. Bunun üzerine arkada bulunan otomobil durumu görünce çıkış yönünden park yerini terk edip uzaklaşıp gidiyor. 

UYUŞTURUCU BASİT BİR KARTIN ÜZERİNE KOLAYCA SÜRÜLÜYOR

Adamlardan böylece kurtulan kadın, uzun süre sonra kendine gelebiliyor ve normal nefes almaya başlıyor. Kadını ciddi duruma sokan bir maddenin karta sürülmüş olduğu anlaşılıyor. 

Adı "burundanga" olan bu uyuşturucu madde kişinin iradesini sıfırlayarak aldığı tüm talimatları sorgusuz yerine getirmesini sağlayan bir özelliğe sahip. "Burundanga" bundan 3 sene önce Vice'a da "dünyanın en korkutucu uyuşturucusu" başlığıyla konu olmuş ve kullanımının ölüme dahi varan sonuçları gözler önüne sermişti.

"TANIMADIĞINIZ İNSANLARDAN KESİNLİKLE KART ALMAYIN"

Uyuşturucu madde ile ilgili vatandaşlara uyarılarda da bulunularak, “Yolda, çarşıda, pazarda tanımadığınız birisinden ve hele yalnızken asla böyle bir kart almayın. İkametgahlara kadar gelerek hizmet sunanlarında kullandığı bir yöntem bu. Uyanık olun . Yeni teknolojinin yararlı hizmetlerini kullanarak, bu bilgileri çok geniş bir dağıtımla çevrenize duyurabilme çabanız için teşekkürler” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • zafer 6 yıl önce Şikayet Et
    böyle bir uyuşturucu varsa,çok tehlikeli birşey,öyleki bazen apartman dairelerinin kapısına bile kart bırakılıyor,sonra karta sürülebildiğine göre her yere sürülebilir sanırım,bir arabanın yada gittiğiniz sinemanın koltuğuna,sokakta satılan kağıt mendile,demek viks gibi birşey ve kokuyla etki ediyor. devlet önlem alamassa çok vahim vakalar olabilir.soygundan ırza geçmeye kadar.
    Cevapla
  • yekta 6 yıl önce Şikayet Et
    Hak için huzur için caydırıcılık için şeriat başka yolu yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fatih Altaylı'dan S-400 üzerinden yeni algı operasyonu!
Gram altın için bomba açıklama geldi: Tren 580 TL'ye doğru gidiyor