TİKA mesafe tanımıyor! Şimdi de Dominika'da

TİKA, Karayip adalarından biri olan Dominika'ya el uzattı. Ülkeye tarım ve sağlık alanında kullanılmak üzere malzeme desteğinde bulundu.

TİKA mesafe tanımıyor! Şimdi de Dominika'da
TİKA mesafe tanımıyor! Şimdi de Dominika'da
GİRİŞ 18.05.2015 09:24 GÜNCELLEME 18.05.2015 09:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'dan yapılan yazılı açıklamada, Tarımsal Hizmetlerin Kapasitesinin Artırılması Projesi kapsamında, Dominika Tarım Bakanlığı yetkililerine bilgisayar, projektör gibi malzemelerden oluşan ekipman, Sağlık Bakanlığı yetkililerine de Porsmouth Hastanesi laboratuvarında kullanılmak üzere hemotoloji ve kimya analiz cihazları törenle teslim edildi.

Açıklamada, TİKA'nın ülke çapında daha sağlıklı ve kapsamlı yayın yapılabilmesi amacıyla temin ettiği malzemeleri, Dominika Yayıncılık Kurumu, Su ve Sanitasyon Altyapısının İyileştirilmesi Projesi kapsamında başta güç ünitesi olmak üzere 45 ayrı malzemeden oluşan teknik ekipmanı Dominika Su ve Kanalizasyon Şirketi yetkililerine törenle teslim ettiği belirtildi.

TİKA yetkililerinden oluşan heyetin bölgede bulundukları sırada Dominika Tarım ve Ormancılık Bakanlığı Müsteşarı ve aynı zamanda Çevre, Doğal Kaynaklar, Planlama ve Balıkçılık Bakanlığı Müsteşarı Harold Guiste, Dominika Sağlık Bakanı Müsteşarı Helen Royer, Dominika Su ve Kanalizasyon Şirketi Genel Müdürü Bernard Ettinoffe ve Dominika Yayıncılık Kurumu Genel Müdürü Cecil Joseph tarafından kabul edildiği, görüşmeler sırasında bu kurumlar bünyesinde gerçekleştirilen projelere olası işbirliği konularının da ele alındığı ifade edildi.

Açıklamada son olarak Dominika ülke yetkililerinin, TİKA'nın birçok alanda hayata geçirdiği projelerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, söz konusu işbirliğinin devam etmesi temennisinde bulundukları da belirtildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
yardım
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Derin 5 yıl önce Şikayet Et
    TİKA ; AK Parti Hükümetleri kurulalıberi Türkiye Cumhuriyeti Devlet'inin matkabıdır. Yeni bir ülkeye yahut geçmişte köklü ilişki kurulmayan bir ülkeye ilk girişi o yapar. Ardından Kızılay ve cemaatler girer. Ardından Sağlık,Milli Eğitim,Sanayi ve Enerji Bakanlıkları girer. Ardından da biz gireriz..O ülkedeki emperyalistlerin ekmeklerini keseriz.. O yüzden Cumhuriyet kurulalıberi, Ak Parti bu Devlet'i yücelten tek parti olmuştur.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
'28 Şubat' zulmünün baş mimarıydı! İsmail Hakkı Karadayı'nın da hesabı mahşere kaldı!
Savunma sanayiinde üretimler sürüyor