1 kızını kaybetti oğlunu yaşatmak istiyor

Küçük kızını SMA hastalığından kaybeden baba diğer çocuğunun da aynı hastalığa yakalandığını öğrenince dünyası başına yıkıldı.

1 kızını kaybetti oğlunu yaşatmak istiyor
1 kızını kaybetti oğlunu yaşatmak istiyor
GİRİŞ 20.05.2015 10:32 GÜNCELLEME 20.05.2015 16:43
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

İbrahim Günay'ın haberi

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan ve kız çocuğu Nihal Mina Bolat'ı SMA hastalığından kaybeden baba Hikmet Bolat ile eşi, bir çocuk daha yapmaya karar verdi.

Eşinin hamileliği sırasında doktora giden çift doğacak olan çocuklarının da aynı hastalığa yakalandığını öğrendi. Doktorların çocuğu aldırma fikrine dinen caiz olmadığı gerekçesi ile karşı çıktı.

Ailenin kaybettiği kızı Nihal Mina..

Erkek çocuğu dünyaya gelen ve ismini Ahmet koyan çift, hastane hastane dolaştı. Hacattepe Üniversitesi Hastanesi’nde araştırmalar yapıldı. Ama hastalığın Türkiye’de tedavisi olmayınca çaresiz kaldı.

Dünyada sadece Amerika’da bu hastalık için çalışmalar yapıldığını söyleyen baba Hikmet Bolat, ABD’de bulunan bir ilaç ile belirli aşamalara gelindiği ama yan etkisi olması üzerine bu ilacın da kullanımının durduğunu belirtti.

Bir firmada muhasebe elemanı olarak çalışan baba Hikmet Bolat yetkililerden kendilerine yardım etmelerini istiyor.

Yeni doğan çocukları Ahmet Bolat...

SMA HASTALIĞI NEDİR?

Spinal muskuler atrofi ( SMA ), bir grup kalıtsal nöromüsküler ( sinir kası tutan ) hastalığa verilen isimdir. Omurilikte yer alan ve kasların hareketinden sorumlu olan bazı hücrelerin hastalanması ve görevlerini yapamamaları sonucu bu hastalık ortaya çıkar. Bu hücreler beyinden gelen hareket emrini kaslara iletmekten sorumludur. Kaslar hareket emrini alamadıklarından çalışamazlar ve zayıflarlar. Tüm kol ve bacak kasları, gövde ve bazı solunum kasları bu hastalıktan etkilenirler. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 60
 • Hasan 9 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim acil şifa ve bol sabır versin.. bu haberi günlerdir okuyorum ve her seferinde gözlerim doluyor.. hele rahmetli yavrunun babasına bakışı yüreğimi parçalıyor... Allahım sen büyüksün bizlere sabır ver Dualarımız. Kabul et..Amin....
  Cevapla
 • mutlu bicer 9 yıl önce Şikayet Et
  Allahim acil şifalar fersin bütün dualarimiz onunla
  Cevapla
 • şule 9 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim eş-şafi ismiyle şifalandırsın inşallah yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • umran 9 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim yoktan kalk ettin. Care sende. Senin emrine boyun eyen kulunu sen sevindir. Yavrusunu ona bagisla. Amin amin. Dualarimiz sizinle. En onemlisi Rabbim sizinle. Bize boyun eymek teslim mak duser.
  Cevapla
 • çetin 9 yıl önce Şikayet Et
  kiymetli kardeşim, rabbim acil şifalar versin. inan kalbim sizliyor. rabbim sabrini arttirsin inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Netanyahu'dan itiraf: Ateşkes sonrası...
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda "karpuz" desenli şapkayla Filistin’e destek