Bu ilde memurlar işe 1 saat geç gidebilecek

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, spor yapan kamu çalışanlarının mesaiye bir saat geç başlayabileceğini söyledi.

Bu ilde memurlar işe 1 saat geç gidebilecek
Bu ilde memurlar işe 1 saat geç gidebilecek
GİRİŞ 05.08.2015 16:12 GÜNCELLEME 05.08.2015 17:22
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obezitenin önüne geçmek amacıyla hazırlanan "Reçetemiz Spor Projesi"nin tanıtım toplantısında katıldı.

Şahin, Şükrüpaşa Atletizm Pisti'nde düzenlenen programda, 4 ila 6 ay arasında sürecek olan projeye katılmak için 70 kişinin kayıt yaptırdığını belirtti.

VALİDE KATILABİLİR

Sporun insanı zinde tuttuğunu, bu nedenle sağlığını düşünen herkesin spor yapması gerektiğini ifade eden Şahin, "Sabahları ben de buradaki yürüyüşe katılmayı düşünüyorum. Son derece faydalı olacak. Yani kolesterol sorunu olanların dahi çaresi burada" dedi.

SPORA GİDEN İŞE GEÇ KALABİLECEK

Vali Şahin, bir gazetecinin "Spor yapan memurlara ayrıcalık olacak mı?" sorusu üzerine de ise spor yapanlara bir saat esneklik tanıyacaklarını aktardı.

Kamu görevlilerinin mesaisinin 8.30'da başladığını hatırlatan Şahin, "Mesai 8.30'da başlıyor fakat spor yapan memurlar 9.30'da gelseler bile bizim için sorun değil" diye konuştu.

SEMBOLİK YÜRÜYÜŞ

Konuşmaların ardından Vali Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile vatandaşlar proje kapsamında yürüyüş yaptı.

DİYETİSYENDE OLACAK

Proje çerçevesinde başvuranların, vücutlarına uygun bir sporla ilgilenmesi sağlanacak. Katılımcılar ayrıca diyetisyenden de destek alacak.

KAYNAK: AJANSLAR
YORUMLAR 3
 • anti satan 6 yıl önce Şikayet Et
  ülkedeki bütün idarecilerin boş işler için dakika hesabı yaparak mevcut işleride bomboş hale getirdiklerini sanıyordum neyse doğru birileri varmış tebrikler.
  Cevapla
 • Emrah POLAT 6 yıl önce Şikayet Et
  Biz İdareye böyle bir taleple gelsek 1 saat daha fazladan çalıştırırlar herhalde.
  Cevapla
 • vatandaş 6 yıl önce Şikayet Et
  başka........memurun keyfi için millet sabahları bir saat bekleyecek öylemi. bir saat erken kalksın sporunu yapsın. milletin günahı ne? bence çok saçma
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: 15 dakika geç kalsaydım, karşınızda olmayacaktım
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Temmuzda ilk kaynağı yapacağız