Jandarma ekipleri 'Terör' için devrede!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşların huzuru ve güvenliğini sağlamak için 24 saat boyunca denetim ve kontrollerine devam ediyor.

Jandarma ekipleri 'Terör' için devrede!
Jandarma ekipleri 'Terör' için devrede!
GİRİŞ 03.10.2015 14:31 GÜNCELLEME 03.10.2015 14:31

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 24 ayrı noktada şüpheli araçları arayarak terör uygulaması yaptı. 21 asayiş timi, 9 motosikletli asayiş timi, 20 trafik timi, 10 sivil unsur olmak üzere toplam 521 personelin katıldığı uygulamaya 4 narkotik ve bomba arama köpeği de eşlik etti.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca ülke genelinde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak ve aranan şahısları yakalamak maksadıyla;jandarma asayiş, motosikletli asayiş ve jandarma trafik timleriyle yapılan denetimleri arttırdı. Jandarma bu kapsamda 02 Ekim 2015 günü belirlenen 24 ayrı noktada denetim yaptı. Denetimlere 21 asayiş timi, 9 motosikletli asayiş timi, 20 trafik timi, 10 sivil unsur olmak üzere toplam 521personel katıldı. Operasyonda 4 narkotik ve bomba arama köpeği de yer aldı.

Denetimler sırasında kontrol noktalarında, kimlik sorgulamaları ile araç plakaları teknolojik imkanlar kullanılarak çok kısa sürede yapılmış olup vatandaşlarımızın asgari seviyede mağdur olmaları sağlandı. Yapılan denetimler sonucunda; bin 63 araç ile bin 591 şahıs kontrol edilirken 5 aranan şahıs yakalandı. Uygulamada 1 ruhsatsız tabanca ile 2 gr esrar ele geçirilirken 25 araç ise trafikten men edildi.

ETİKETLER
kontrol noktası
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Meteoroloji'den 8 il için uyarı! Kuvvetli sağanak geliyor