Google o alan adını satın aldı!

Google, alfabenin harflerinin bulunduğu abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com alan adını da satın aldı.

Google o alan adını satın aldı!
Google o alan adını satın aldı!
GİRİŞ 08.10.2015 16:16 GÜNCELLEME 08.10.2015 16:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Google için bir devir sona erdi. Yıllardır sağladığı farklı hizmetlerle dijital dünyanın en önemli aktörlerinden olan Google, yeni bir yapıya ve isme 2 Ekim mesai bitiminde kavuştu.

Google, bundan böyle Alphabet'in altında faaliyet gösteren şirketlerden biri haline gelmiş durumda. Bugüne dek Google altında faaliyet gösteren bilimsel çalışmalar kolu ya da Google Glass'ı üreten bölüm de, Google gibi, Alphabet'e bağlı diğer şirketleri oluşturacak. Kısacası Alphabet'i, büyük bir holdinge benzetmek mümkün.

Alphabet'in internet sitesi de oldukça ilginç bir adrese sahip: abc.xyz... Larry Page, bu adresten bağlantı verdiği açıklamasında, büyüyen Google'ı ve çalışmalarını doğru şekilde yönetebilmek için böyle bir yola baş vurduklarını söylüyor.

YENİ BİR ALAN ADI: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

abc.xyz alan adıyla yetinmeyen Google, BMW'den de alphabet.com adresini alamayınca çareyi tüm alfabenin göründüğü abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com alan adını almakta buldu. 2 bin 717 dolarlık değeri bulunan site için Alphabet temsilcileri şu sözleri kaydetti: ‘abc.xyz’de birkaç harfin eksik olduğunu farkettik, sadece bu eksikliği gidermek istedik.’ Siteye şu an tıklamanıza gerek yok; zira herhangi bir içerik olmadığından sayfa yüklenemiyor.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Hayret 6 yıl önce Şikayet Et
    Neyse haberi tam okudum. Anlaşıldı sorun.
    Cevapla
  • Hayret 6 yıl önce Şikayet Et
    Baktım açılmıyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti'den İmamoğlu ve İBB'ye tepki: Sorumsuzluk
Dünyanın en zenginleri büyük para kaybetti! Tek kazanan Warren Buffet oldu