Ali Atıf Bir görevinden alındı

Şehir Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten getirilen Ali Atıf Bir görevinden alındı. Rektörlüğü ise Prof. Dr. Cengiz Kallek atandı.

 Ali Atıf Bir görevinden alındı
Ali Atıf Bir görevinden alındı
GİRİŞ 06.11.2015 03:02 GÜNCELLEME 06.11.2015 11:38
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Mütevelli Heyeti Başkanlığı'nı Murat Ülker'in yaptığı İstanbul Şehir Üniversitesi'ne Ali Atıf Bir’in rektör yapılmasına tepkiler her geçen gün artarken önemli bir gelişme yaşandı. Ali Atıf Bir görevden alınırken, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cengiz Kallek atandı. 

Atamayı, üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Murat Ülker, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan duyurdu. Ülker, "Müjde, Şehir Üniversitesi mütevelli heyet ve rektör seçimi yenileniyor. Ben de yanlış anlaşılmaktan kurtuluyorum. Haklarınızı helal ediniz. Ali Atıf Bir beyefendi vekaletten ayrılıyor. Asaleten kadim dostum Cengiz Kallek beyefendiyi atadım. Yanlış anlaşılma olmasın" ifadelerini kullandı.

Mütevelli Heyeti Başkanı Murat Ülker'in Twitter'dan paylaştıkları;


Prof. Dr. Cengiz Kallek

Prof. Dr. Bir'in vekaleten atanmasının ardından üniversitenin kurucularından Prof. Dr. Burhanettin Duran, Prof. Dr. Medaim Yanık ve Doç. Dr. Fahrettin Altun, görevlerinden istifa ettiklerini duyurmuş, bazı öğrenciler de Bir'i protesto etmişti.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 82
 • Serhat 4 yıl önce Şikayet Et
  Paralelin hedefi İskender pasa cemaatidir asıl amaç ali Ülker'i şirketin basına geçirmemektir
  Cevapla
 • Hsn 4 yıl önce Şikayet Et
  Ülker ürünlerinde maalesef ucuz olsun diye glikoz kullanıyor ve insan sağlığını, çocukların hayatını tehdit ediyor. Onun içinTORKU diyorum ben
  Cevapla
 • Sağlamer 4 yıl önce Şikayet Et
  Murat Ülker'i bu icraatlarıyla toplumun doğru anladığını sanıyorum. Ürünlerini artık ibadet aşkıyla almaz. Ülker imajını olması gerektiği gibi algılar.
  Cevapla
 • ömürcan.. 4 yıl önce Şikayet Et
  bundan sonra ülker yokkk.. l kasım seçimlerinden önce atıf biri ata, l kasım seçimlerinde ak parti % 50 oy alsın, sende git rektörü değiştir. Y E M E Z L E R ÜLKER.. YEMEZLER..
  Cevapla
 • HalitBinVelit 4 yıl önce Şikayet Et
  Parelel Cemaat,Sol-Devrimci kesim ve israil-Yahudiler şu an Torku ile uğraşıyorlar? Destek için Torku alın?..
  Cevapla
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Torku'nun ürünleri gerçekten çok iyi. Hele askeriyede kantinden alacağınız en yararlı gıdalar arasında :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş - Rio Ave! CANLI
Başkan Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantısı sona erdi