Sare Davutoğlu Engelliler Çalıştayı’nda konuşacak

Uluslararası Engelliler Din Eğitimi, Metot ve Hizmetleri Çalıştayı Bağcılar’da düzenlenecek.

Sare Davutoğlu Engelliler Çalıştayı’nda konuşacak
Sare Davutoğlu Engelliler Çalıştayı’nda konuşacak
GİRİŞ 06.11.2015 13:48 GÜNCELLEME 06.11.2015 13:48

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yanı sıra yurt dışından ve yurt içinden akademisyenlerin de katılacağı Çalıştay’da engelli bireylerin sosyal hayata katılımları ve manevi ihtiyaçları ele alınacak.

Bağcılar Belediyesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenleyeceği “Uluslararası Engelliler Din Eğitimi, Metot ve Hizmetleri Çalıştayı Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenecek. 

Çalıştay’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve yurt içinden, yurt dışından tanınmış akademisyenler de konuşma yapacak. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda 13-15 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Engelliler Din Eğitimi, Metot ve Hizmetleri Çalıştayı’nda engellilerle ilgili önemli konular masaya yatırılacak. 

ÜÇ GÜN SÜRECEK ÇALIŞTAY’DA ALTI OTURUM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Üç gün sürecek Çalıştay’da ele alınacak bazı önemli konu başlıkları şunlar: 
Ülkelerde Engellilik Algısı, Ülkelerde Engellilere Yönelik Toplumsal Düzenlemeler, Dinlerin Engelliliğe, Engellilere ve Engelli Ailelerine Yaklaşımı, Dinerin, Engellilerin Din Eğitimine Yaklaşımları, Engellilerin Din Eğitiminde Görev Alan Resmi – Gayri Resmi Kurumlar,  Engellilerin Din Eğitiminde Erişilebilirliği, Engellilerin Din Eğitiminde Kullanılan Basılı ve Görsel yayınlar. 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Genelge Yayımlandı! Kıdem tazminatı tavanı belli oldu
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Gerekli önlemler alınmaktadır