Melek Baykal'a soruşturma açıldı

Oyuncu Melek Baykal hakkında Yozgat’ta başörtülü kadınlarla çektirdiği kadınlar için yaptığı yorum nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Melek Baykal'a soruşturma açıldı
Melek Baykal'a soruşturma açıldı
GİRİŞ 12.11.2015 13:32 GÜNCELLEME 12.11.2015 15:28
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Baykal’ı savcılığa şikayet eden Avukat Ömer Faruk Alimoğlu oyuncunu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, hakaret ’ suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Yozgat’ta çekimi yapılan bir sinema filminde rol alan Oyuncu Melek Baykal’ın sosyal medya hesabından başörtülü kadınlarla çektirdiği fotoğrafın altına yazdığı yorum peşini bırakmıyor.

Yozgat’taki Hayri İnal Konağı’nı ziyaret eden Baykal başörtülü kadınlarla çektirdiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak altına şunları yazmıştı: “Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm. 100 sene önce çekilen resimlerde hanımefendiler son derece medeni kılık kıyafetleriyle  bana gülümsüyorlardı. Kafamı sola çevirdiğimde gördüğüm 150 sene sonra gördüğüm geldiğimiz noktaydı. Yani konağın yeni sahipleri Yozgat Belediyesi ve çalışanları. Biz ne zaman bu kadar geriye gittik cevabını bulamadım”.

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Baykal gelen tepkiler yazılı bir açıklama ile fotoğraf çektirdiği kadınlardan özür diledi. Ancak Avukat Ömer Faruk Alimoğlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Baykal hakkında suç duyurusunda bulundu. Başörtüsünü aşağıladığını, medeni olmamakla suçladığını iddia eden avukat Alimoğlu, Baykal'ın ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, hakaret’ suçundan cezalandırılmasını istedi.

ETİKETLER
soruşturma
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • mustafa 6 yıl önce Şikayet Et
  Asagılık kadın müsvettesi
  Cevapla
 • abdül baki menzilli 6 yıl önce Şikayet Et
  KENDİNİ ne sanıyon ilimsiz kadın YAZIK...
  Cevapla
 • TEO 6 yıl önce Şikayet Et
  Bende bu kadını insan sanırdım. Karaktersizin biriymiş.
  Cevapla
 • misafir 6 yıl önce Şikayet Et
  bu kadınmı medeni imiş yüzüne bakınca şer akıyor
  Cevapla
 • ahii 6 yıl önce Şikayet Et
  yozgat lı belediyenin dengesiz seçimi başka birini bulamadınız mı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Asgari ücretin üzerinde maaş alanlar dikkat! İşte örnek maaş tabloları
Tehlike kapıda: Ukrayna ateşi Türkiye’ye de sıçrar mı?