Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan o habere tepki

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, bugün bazı medya kuruluşlarında yer alan 'Ahlaksız soru' haberine sert tepki gösterdi.

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan o habere tepki
Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan o habere tepki
GİRİŞ 09.01.2016 00:14 GÜNCELLEME 09.01.2016 00:14

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, bugün bazı internet sitelerinde çıkan haberlere ilişkin, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" dedi.

Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gün boyu yürütülen kötü kampanyadan dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduğunu ifade etti.

"Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" ifadesini kullanan Keleş, "Bugün yaşanan üzücü olayla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır" diye konuştu.

Keleş, şöyle devam etti:

"Alınan güvenlik hizmeti raporuna göre Din işleri Yüksek Kurulumuzun sitesi son günlerde pek çok saldırıya maruz kalmıştır. Başkanlığımızın temel ilke ve prensipleriyle tamamen tezat teşkil eden, Başkanlığımıza ve yüce dinimiz İslam'a yönelik olumsuz algı oluşturmak amacıyla planlanan bu edep ve ahlak dışı sabotajın sorumluları en kısa zamanda tespit edilerek, adalete teslim edilecektir."

Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu da kapatmak zorunda kaldıklarını bildiren Keleş, "Milletimizin her ferdinden şunu istirham ediyorum; Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemiz, gönül coğrafyamız ve bütün insanlık için son derece önemli bir müessesedir. Bu önemli müessesenin bu tür yalan, yanlış haberlerle yıpratılmaması son derece önem arz etmektedir" değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek: İstikrar, güven ve dayanıklılık artıyor, cari açık sorun olmaktan çıkıyor
MSB'den Türkiye, Azerbaycan, Katar ve Libya paylaşımı! Sosyal medyada gündem oldu