Şırnak Valiliği'nden 'Ambulans' açıklaması

Şırnak Valiliği, Cizre'de 30 yaralıya ambulans gönderilmesine izin verilmediği yönünde çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Şırnak Valiliği'nden 'Ambulans' açıklaması
Şırnak Valiliği'nden 'Ambulans' açıklaması
GİRİŞ 27.01.2016 20:29 GÜNCELLEME 27.01.2016 20:30
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Şırnak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz Cizre ilçesinde vatandaşlarımıza yönelik 112 Acil Servis ve diğer sağlık hizmetleri titizlikle ve aralıksız yürütülmektedir. Bu çerçevede 112 Acil Servis hizmetlerine gelen çağrılara ilgili sağlık personelimizce anında cevap verilmekte ve gereği yerine getirilmektedir. Bu bağlamda bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada; Cizre’de bir evin bodrumunda bulunduğu iddia edilen 30 yaralıya ambulans gönderilmesine izin verilmediği yönünde çıkan haberlerin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır.

AMBULANSLAR BÖLGEYE GİTTİ
Konu ile ilgili olarak: bölücü terör örgütünün yaptığı patlayıcı tuzaklı barikatlar, hendekler ve ambulanslarımızla sağlık görevlilerimize yönelik silahlı saldırılar nedeni ile bahse konu adrese ambulanslarımız intikal edememiştir. Bu bakımdan ambulanslarımız en yakın yere intikal ettirilmiş ve varsa yaralıların bu noktaya getirilmesi istenilmiş, ancak tüm çabalarımıza rağmen yaralılar ve arayanlar tarafından bu çağrımıza olumlu cevap verilmemiştir” denildi. 

ETİKETLER
HDP
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Halil 4 yıl önce Şikayet Et
  bular yalancı ve düzenbazlar.
  Cevapla
 • Insan oglu 4 yıl önce Şikayet Et
  Biraz insanliktan nasiplenin ne olur bu ulke Turkede Kurdede yeter artik yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  Cevapla
 • abdullah karago 4 yıl önce Şikayet Et
  $irnak valisi avrupa dernekler fedarasyunu olarak valiyi kiniyoruz çok fa$it irkçi ve katil yalanci bir vali oldugunu ispat edilmi$tir tùrkiyedeki olayileri cizre Diyarbakir nusaybul sirit hakkari van ba$ta olmak ùzere biz avrupa insan haklari dernegi takip ediyorur
  Cevapla
 • Mıro 4 yıl önce Şikayet Et
  Kınamaya devam edin Avrupadan. Takip etmeyede devam edin. Polisimizi ve askerimizi.
  Cevapla
 • Lazoglu 4 yıl önce Şikayet Et
  Once turkce yazmayi öğren..
  Cevapla
 • clzresilopi 4 yıl önce Şikayet Et
  hdp de kaç tane kürt ve kac tane ermeni mılletvekılı var ? Kendılerı havuzlu evlerde manzaralı villa larda oturuyor kürt halkıda bunlar yüzünden perişan oluyor.
  Cevapla
 • Muş li 4 yıl önce Şikayet Et
  Geberene kadar bişey yersen zikkim olsun ama siz numara yapıyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Üreticide 2,5 TL markette 8 TL! Zamların arkasından yine onlar çıktı
Biden, veda konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı