Ekrem Dumanlı’ya bir dava daha açıldı

Zaman'ın eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında yeni bir dava daha açıldı.

Ekrem Dumanlı’ya bir dava daha açıldı
Ekrem Dumanlı’ya bir dava daha açıldı
GİRİŞ 31.03.2016 11:33 GÜNCELLEME 31.03.2016 11:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Zaman gazetesinde eylül ayında yayımlanan bir haberde Cumhurbaşkanı'na hakaret edildiği gerekçesiyle o dönem gazetenin genel yayın yönetmeni olan Ekrem Dumanlı hakkında 4 yıl hapis istendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt'un hazırladığı iddianamede, Zaman'ın 1 Eylül 2015 tarihli nüshasının 11'nci sayfasında "Teröre Yardım ve Yataklık Eden Erdoğan ve Davutoğlu'nu ihbar ediyorum" başlığının, başlı başına bir habermiş gibi söyleyenin ismi yazılmadan büyük puntolarla verildiği belirtildi. İddianamede, bu sözü söyleyenden ziyade söylenen cümlenin ağırlığı kullanılarak muhatabını aşağılama ve incitmeye yönelik halde verildiği anlatıldı.

4 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

İddianamenin devamında eser sahibinin tespit edilemediği bu nedenle kanuna göre gazetenin yayın işleri sorumlusu olan şüphelinin sevk maddesine göre yargılanması talep edildi. Ekrem Dumanlı hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan 4 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Dumanlı hakkında daha önce de aynı suçtan davalar açılmış, duruşmalara katılmayan Dumanlı hakkında zorla getirilme kararı çıkarılmıştı.

YORUMLAR 1
  • Burak 8 yıl önce Şikayet Et
    Bu adamın "Kaçma şüphesi bulunmadığından" tutuksuz yargılanmasına hükmeden hakim için herhangi bir yaptırım uygulanmıyor mu? Adam resmen göz göre göre kaçıp gitti. Yazıklar olsun be.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye ile Suriye arasında sürpriz gelişme! Irak resmen duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'ihanet çetesinin 40 yıllık planını bozduk'