Cübbeli Hoca'ya kötü haber!

Kamuoyunda, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında, 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

Cübbeli Hoca'ya kötü haber!
Cübbeli Hoca'ya kötü haber!
GİRİŞ 05.04.2016 12:29 GÜNCELLEME 05.04.2016 12:44
Bu Habere 187 Yorum Yapılmış

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü tarafından kaleme alınan, Tuana Basım Yayın tarafından dağıtımı yapılan “Şifa Ayetleri” isimli kitabın 42. ve 43. sayfalarında “erkeğin tenasül uzvu için okunacak dualar” başlığı altında halkın din duygularının alenen tahkir edildiği yönünde şikayette bulunulduğu belirtildi. 

İddianamede, Ünlü'nün savcılığa verdiği ifadeye de yer verilirken, şüpheli Ünlü'nün savunmasında soruşturmaya konu 42. ve 43. sayfalardaki bilgileri başka bir kitaptan alıntı yaptığını belirttiği ancak, sayfanın alt kısmında dipnot gösterilmediği, hangi sayfaların alıntı olduğuna dair bilgi verilmediği kaydedildi. 
İddianamede, şunlar kaydedildi:

'DOĞRULUĞUNU GÖSTEREN BİR BİLGİ BULUNMUYOR'

“Diyanet İşleri Başkanlığının 14 Ocak 2016 tarihli yazısında, 'Kuran-ı Kerim'deki bazı surelerin, ayetlerin ve Allah'ın isimlerinin suya okunması ve bu suyun tedavide kullanılmasına yönelik dile getirilen tertip ve yöntemlerin sahih kaynaklarımızda bir dayanağı olmadığı gibi Kur'an ve sünnette bu tertip ve uygulamaların doğruluğunu gösteren bir bilgi bulunmamaktadır. Mezkur Sure, ayet ve Esma-ı Celile'nin manalarından hareketle bu ve benzeri tertiplerin oluşturulması tasvip edilemez. Kur'an ayetlerinin ve Esma-ı Şerife'lerin bu gibi konularda istismar edilmesi Kuran'ın mehabetine yakışmayacağı gibi halk nazarında da olumsuz duygu ve anlayışlara yolaçabilir.' denilmektedir. Dosya kapsamındaki bilgi, belge, savunma ve tüm delillere göre şüphelinin Kur'an, hadis ya da sünnete dayanmayan bir takım yöntemlere halkın dini duyguları incitecek şekilde yer verdiği, halk nazarında olumsuz duygu ve anlayışlara yol açabilecek bilgilerin doğruluğunu gösteren bir kaynak bulunmadığı, atılı 'dini duyguların alenen aşağılanması' suçunun işlendiği kanaatine varılmıştır.” denildi.

İddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 187
 • Serhat 6 yıl önce Şikayet Et
  İyi olmuş kendi sıkıntısını din ile istismar ediyor.
  Cevapla
 • XdedeX 6 yıl önce Şikayet Et
  Siyonistler yine durmak bilmedi. Diğer davalardan berat alınca, yine hocamızın sesini kesmeye çalışıyorlar.
  Cevapla
 • vanlı 6 yıl önce Şikayet Et
  Cübbeli ne diyeyim Allah ıslah etsin hikayelerle din anlatıyor youtube de birçok videoları var kuranı biraz anlamaya çalışan bunun görüşlerine katılmaz bunlar kendilerine karşı çıkanlarada vahhabi diye bir icat çıkarmışlar onunla karalıyorlar
  Cevapla
 • ali 6 yıl önce Şikayet Et
  Ey vahhabi diyanet. Peygamber Efendimiz in okuyup iyilestirdigi bir çok insan var. Bunlar hadislerle sabit. Bunlarilı gormemek için kör olmak gerek.
  Cevapla
 • Vanlı 6 yıl önce Şikayet Et
  Ey arkadaş sen hiç kur'an okudun mu vahhabi ne demek diyanet Kur'an- ı kerimi referans almış kuranı değilde hikaylerle din anlatanlara kulak veriyorsun sen
  Cevapla
 • nuran 6 yıl önce Şikayet Et
  Kabir azabindan koruyan kefen yapip satan birileri kendileri. Ama tepki olmus, kefenin satisini durdurmuslar galiba. Kefen... Üstünde dualar varmis. Kabir azabindan koruyacak...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Suudi Arabistan'da kabine değişikliği! İşte Prens Selman'ın yeni görevi
Rusya Seçim Komisyonu, Ukrayna'daki referandum sonuçlarından "evet" çıktığını açıkladı