Metro arızalandı! Yolcular mahsur kaldı

Emek-Arabayatağı seferini yapan Bursaray elektrik sistemimdeki arıza nedeniyle metrodaki yolcular zor anlar yaşadı.

Metro arızalandı! Yolcular mahsur kaldı
Metro arızalandı! Yolcular mahsur kaldı
GİRİŞ 08.04.2016 21:41 GÜNCELLEME 09.04.2016 00:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

 Bazı yolcular fenalık geçirirken, Bursaray seferleri 13 dakika süren çalışma sonrası arızanın giderilmesiyle normale döndü.


Merkez Osmangazi İlçesi Emek Mahallesi Emek Metro İstasyonu’ndan 18.40'ta hareket eden Bursaray'a ait metro treni, Osmangazi-Şehreküstü metro istasyonu arasındaki tünelde arızalandı. Dört vagondan oluşan trendeki bazı yolcular, sıcak ve havasızlık nedeniyle panik yaşadı. Yaklaşık 5 dakika sonra da trenin aydınlatma ışıkları sönünce yolcular tepki gösterdi. Vatmana seslenen bazı yolcular, kapıların açılmasını istedi. Bu sırada bazı vatandaşlar polis ekipleri ve sağlık ekiplerine haber verdi.  Bursaray'daki seferlerın durmasına neden olan arıza giderildikten sonra seferler yeniden normale döndü. Sağlık ekipleri, fenalaşan yolculara müdahale etmek için Şehreküstü durağında hazır bekletildi.


BURULAŞ yetkilileri, yaşanan elektrik arızasının 13 dakika sürdüğünü giderilmesiden sonra seferlere devam edildiğini açıkladı.

30 YILLIK 2. EL VAGONLAR

Bu arada arıza veren trenin 30 yıllık olduğu, 2014 yılının aralık ayında alındığı öğrenildi. 44 adet sipariş verilen vagonlar Emek–Arabayatağı arasında hizmet veriyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • yağız gökay 4 yıl önce Şikayet Et
    ne olacak gariban bölgesine 30 yıllık eski trenler,sosyete bölgesine yeni trenler,üstelik gariban bölgesinin trenleri sürekli dolu geçer,zengin bölgesinin ise boş,ulan burda bari garibanı ezmeyin be..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den son dakika açıklaması: Tek bir şartla kabul ederiz
İbrahim Kalın: Asıl soru neden Ayasofya'nın 1934'te müzeye çevrildiği