Dizayn operasyonu sadece MHP’ye değil, Türkiye’ye

MHP’ye yönelik operasyonunun aslında ülkeye yapıldığını ifade eden akademisyenler, bunun büyük bir planın parçası olduğunu söylediler.

Dizayn operasyonu sadece MHP’ye değil, Türkiye’ye
Dizayn operasyonu sadece MHP’ye değil, Türkiye’ye
GİRİŞ 14.04.2016 06:07 GÜNCELLEME 14.04.2016 07:00
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki günkü grup toplantısında, partisine yönelik operasyonu açık dille ortaya koydu. Akademisyenlerden de, “MHP’ye yönelik operasyon” konusunda destek geldi. Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanı Prof. Birol Akgün, son 2 yılda, Erdoğan öncülüğünde oluşan 13 yıllık istikrarı bozarak hem Türkiye’nin küresel sistemdeki etkisini azaltmak, hem de içeride güç kaybedecek koalisyonlar dönemine geçilmesi için çok çalışıldığını vurguladı. Akgün, “Son 2 yıldaki 4 seçimde şu anlaşıldı ki; mevcut halleriyle muhalefet partilerinin iktidar alternatifi olma şansı yok. O zaman cepheyi farklı şekilde kurmak gerekiyor. O da özellikle kritik durumlarda milletin beklentilerine uyan MHP’nin tutumunu değiştirecek bir değişime gitmek. Böylece AK Parti’nin iktidarına dışarıdan destek olduğunu düşündükleri MHP’nin karar süreçlerini etkilemek istiyorlar. Hedef Bahçeli. Amaç, MHP’yi dışarıdan etkilemeye karşı daha açık hale getirmek” dedi.

DELEGE SAĞDUYULU

Prof. Akgün, MHP’ye kaset operasyonunun kısmi bir etki yaptığını, ancak bütünüyle bir değişimi sağlamadığını vurgularken, şimdi de, seçimlerde yüzde 10’un az üzerinde bir oy almasından dolayı ‘yumuşak karın’ olarak görüldüğüne dikkat çekti. Akgün, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Bahçeli’nin sonrasında kimin geldiği önemli değil. Kritik durumlarda müdahale edilebilecek bir hale getirmek istiyorlar. AK Parti’de denediler bölmeyi, olmadı. O zaman muhalefeti yeniden dizayn etme politikası uygulanıyor. MHP’de başarırlarsa bu, CHP için de, HDP için de geçerli. Amaç da Türkiye’nin iç dengesi bozulsun, dışarıdan müdahalelere etkilenir hale gelsin. Türkiye’ye yönelik operasyon olarak görmek lazım.”

MHP SEÇMENİ  KASETE İZİN VERMEMİŞTİ

GENAR eski Genel Müdürü Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, “MHP üzerinde dizayn var. Kaset olaylarıyla başlamıştı fakat MHP seçmeni buna izin vermemişti. Üülkücü camia bunun bir operasyon olduğunu fark etti, partisine geri dönüp sahip çıktı. Şimdi ise hukuki mekanizmalarla aynı operasyon devam ettirilmek isteniyor” dedi.

Star

YORUMLAR 33
 • Naim 6 yıl önce Şikayet Et
  Bence de MHP'ye değilde Türkiye'ye yapılmış bir operasyon gibi duruyor. Chp zaten pkkdan yana orada sorun yok. Maksat MHP'yide dış güçler ve paralelinde oyunlarıyla ele geçirip 3'lü koalisyona gidip ( CHP+MHP+HDP ) Erdoğan'ı devirmek ve Türkiye'nin önünü kesmektir bu kadar açık. Lütfen Bahçeliyi her ne kadar sevmesemde ülke aleyhinde en küçük bile karar vermeyecek kadar milliyetçi biri olduğu için desteklemeliyiz.
  Cevapla
 • kartallı kartal 6 yıl önce Şikayet Et
  mhp ye operasyon muşş.. mhp chp ile akp arasına sıkışmış vaziyette. muhaleif olsa chp ye desteklese akp ye yarıyor. mhp ne yapsa boş.. bahçelinin hayırları mhp yi bitirdi. öyleydi böyleydi demek yok. meral akşenerde gelse sinan ogan da gelse, bahçeli de kalsa ak parti büyümeye devam eder. kısaca bu..
  Cevapla
 • erciyes 6 yıl önce Şikayet Et
  tabi alıştınız 12 seçimdede yenik çıkan lidere nasılda yağlayıp cilalıyorsunuz pek severmiş gibi.
  Cevapla
 • uzay 6 yıl önce Şikayet Et
  dünyada yek lider var RTE geri incik boncuk
  Cevapla
 • eski ülkücü 6 yıl önce Şikayet Et
  Gençliğimiz rahmetli başbuğun arkasında koşturmakta geçti. Ama canım MHP.m ülkeme hizmet edemez duruma düşünce desteğimizi AKpatiye ve reise kaydırdık. Bahçeli'nin politikalarını sevmedim, ülke hayrına pek iş yapmadı. Ama son kertede canım MHP.mi operasyoana açık hale getirenleri görünce, ilk kez Bahçeli'nin arkasında durulması gerektiğini anladım. Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, şu an partiye ve Bahçeli'ye sahip çıkma zamanıdır, sonbrasını halledilir. İş bu kertede partiyi ayakta tutmaktır. Çünki Bahçeli milli meselelerde devletimizin yanındadır... Selametle.
  Cevapla
 • uzay 6 yıl önce Şikayet Et
  sizi kimse kurtaramaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sosyal medyada viral oldu! Stephen Curry ağızları açık bıraktı
Meral Akşener’in yakın kurmayı ilk defa bu kadar net konuştu: Bu iş çoklu adaya gider