DAEŞ'in katyuşalarına karşı silahlandırılacaklar!

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, DAEŞ'in Kilis'e attığı roket mermilerini engellemek için çözümün silahlı İHA olacağını söyledi.

DAEŞ'in katyuşalarına karşı silahlandırılacaklar!
DAEŞ'in katyuşalarına karşı silahlandırılacaklar!
GİRİŞ 25.04.2016 11:37 GÜNCELLEME 25.04.2016 16:54
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Türkiye terör örgütü PKK ile şehir merkezlerinde ve kırsalda mücadele ederken, Kilis’e düşen roket mermileri yeni bir tehdit oluşturuyor. DAEŞ tarafından atılan mermiler bugüne kadar Kilis’te 17 kişinin ölümüne sebep oldu.

ÇÖZÜM SİLAHLANDIRILMIŞ İHA’LAR

Konuyla ilgili Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’e konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, bu tür saldırılara önlem almanın zor olduğunu belirterek, şimdilik en kestirme yolun silahlandırılmış İHA’lar olduğunu söyledi.

“DAEŞ’ten gelen Katyuşalar Türkiye için yeni bir tehdit. Bunlar teknolojiyle önceden fark edilip müdahale edilmesi zor unsurlar. Bu tür ilkel sistemlerle aktif mücadele eden ülkeler var ancak belli oranda başarı sağlanıyor” diyen Demir, en doğru yöntemin bölgeyi ve hareketli tehditleri izleyip anında vuracak kabiliyete sahip silahlı İHA’lar gibi bir sistemin kullanılması olduğunu vurguladı.

OBÜSLERİN YANISIRA ROKET SİSTEMLERİYLE DE SINIRÖTESİNE MÜDAHALE EDİLEBİLİR

Müsteşar İsmail Demir, bir komuta kontrol, hedef belirleme ve hangi silahın hangi aşamada aktif olacağını bilen bir karar sisteminin olduğunu belirterek, “örneğin sınır ötesi hedefler Fırtına obüsleri kullanıldı. Bu komuta kararıdır” dedi. Demir, sınır ötesine müdahale edebilecek roket sistemlerinin olduğunu da ifade etti.

GEÇMİŞTE “NEREDEN ALIRIZ” DİYORDUK, ŞİMDİ “NEYİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ” DİYORUZ

Savunma sanayisindeki yerli projelerle ilgili yerli atılıma dikkat çeken İsmail Demir, bakış açılarını “insan yapısıysa biz daha iyisini yapabiliriz” şeklinde özetledi.

Yerli füzede menzilin artacağını, denizaltı çalışmalarının sürdüğünü, 2018’de HÜRKUŞ’un yuvasında olacağını müjdeleyen Demir, “geçmişte talep geldiğinde ‘nereden alırız’ diye bakardık. Artık ‘neyi nasıl geliştirebiliriz’ modundayız” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
IŞİD
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • şad 5 yıl önce Şikayet Et
  tamam geliştirdik te sahada görelim artık değil mi
  Cevapla
 • İsmail 5 yıl önce Şikayet Et
  Bekliyoruz sabırsızlıkla. Teröristler de aynı şekilde temizlenecek. Hareket mi gördün indir....
  Cevapla
 • Kozanlı 5 yıl önce Şikayet Et
  Rusya Işid'i yok etmek için girdi ne hal ediyor orada? Türkmenleri katletmeye ara verip bize füze yollayan Işide saldırmıyor. Yada bu işi Rusya organize ediyor.
  Cevapla
 • Görev Yerine 5 yıl önce Şikayet Et
  Her geliştirdiğimizi üretip görevlendirelim.
  Cevapla
 • Özgür 5 yıl önce Şikayet Et
  geçbile kalındı, her yanımız savaş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gaziantep'ten sonra Bolu - Ankara karayolu da ulaşıma kapandı! Peş peşe kaza haberleri...
Bilim Kurulu toplantısı sonrası son dakika açıklaması! 6 maddelik tedbir kararı